2021’in birinci çeyreğinde iPhone, Android’i ezip geçti!

Mayıs 26, 2021 0

2021 yılı birinci çeyrek karnesine nazaran akıllı telefon pazarı içerisinde en çok gelir kazanan marka Apple oldu. Birebir vakitte şirket, Android rakiplerine karşı ezici üstünlükle liderliği aldı. Yılın birinci aylarını kapsayan Counterpoint raporuna nazaran, hem en çok gelir sağlayan hem de en çok satan telefonlar ortasında birinci 5 sırada 4 iPhone modeli var.

Akıllı telefon pazarı için başkan iPhone oldu, Android tarafı hayal kırıklığına uğradı

Birçok markanın ve modelin rekabet ettiği akıllı telefon pazarının birinci çeyrek istatistikleri yayınladı. Rapor, en çok gelir getiren telefonları ve en çok satış sayısına ulaşan aygıtları açıkladı. İki listede de Apple hegemonyası görüyoruz.

2021 birinci çeyrek raporu doğrultusunda akıllı telefon pazarı önderi iPhone 12 serisi oldu. En çok gelir sağlayan telefonlar sırasıyla; iPhone 12 Pro Max, 12, 12 Pro ve 11 oldu. Öteki yandan en çok satan telefonlar ortasında ise tepede iPhone 12 yer alırken; ikinci sırayı 12 Pro Max, üçüncü sırayı 12 Pro ve dördüncülüğü 11 kaptı.

Apple telefonların akabinde en çok satış sayısına ulaşan aygıt ise Redmi 9A oldu. Satış sayısı ile birinci 10’a giren tüm telefonlar ise Apple, Redmi ve Samsung markalarından çıktı.

Gelir tarafına baktığımızda ise iPhone’ların akabinde beşinci sırada Samsung Galaxy S21 Ultra karşımıza çıkıyor. Ayrıyeten birinci 10’da Apple ve Samsung haricinde Huawei de yer almayı başardı. Markanın Mate 40 Pro modeli, en çok gelir sağlayan sekizinci akıllı telefon oldu.

Tags: Apple, İlk, iPhone, pro, telefon Categories: Mobil
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts