2022'nin İlk Bombası Olacak: Samsung Galaxy S22 Serisinin Lansman Tarihi Ortaya Çıktı

2022’nin İlk Bombası Olacak: Samsung Galaxy S22 Serisinin Lansman Tarihi Ortaya Çıktı

Aralık 1, 2021 0

Samsung, her senenin başlangıcında olduğu gibi 2022’nin ilk aylarında da ehemmiyetli bir aktifliğe konut sahipliği yapacak. Güney Kore merkezli teknoloji devi, merakla beklenen bu UNPACKED aktifliğinde yeni amiral gemisi serisi Galaxy S22’yi tanıtacak. Son yarıyıllarda daha çok yonga krizi sebebiyle bir cinsli karşımıza çıkmayan Galaxy S21 FE ile konuşulan firma, bir yandan da yeni amiral gemisi üzerinde çalışıyor.

Galaxy S22, Galaxy S22 Plus ve Galaxy S22 Ultra olmak üzere üç model ile karşımıza çıkacağı öğrenilen yeni amiral gemisi serisinin gelmesine kalan zaman eksildikçe, telefonlar hakkında bildiklerimiz de çoğalıyor. Misalin geçtiğimiz haftalarda evvel telefonların tasarımları sızdırılmış, ardından da maliyetlere dair ilk bilgiler gelmeye başlamıştı. Şimdiki haberimiz ise bu seri ile ne zaman tanışabileceğimizi ortaya koyuyor.

Bu defa amiral gemisi serisi Şubat ayında gelecek:

Galaxy S22

Samsung UNPACKED aktifliğini geçtiğimiz sene Ocak ayında hakikatleştirmişti. Ortaya çıkan sızıntılara göre ise firma, Galaxy S22 serisini önümüzdeki Şubat ayında piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Sektörden sızıntılarıyla ünlü @iceuniverse’den gelen bilgilere göre, yeni Galaxy S22 serisi 8 Şubat’ta tanıtılacak ve 18 Şubat’ta da satışa sunulacak.

Bu bilgilerin yanında telefonların kamera özelliklerne dair de yeni haberler var. Buna göre Galaxy S22 ve S22 Plus’ın 50 MP ana kamera da dahil olmak üzere üçlü arka kamera montajıyla gelmesi bekleniyor. 50 MP ana kameraya 10 MP telefoto ve 12 MP ultra geniş açılı lensin eşlik edeceği söyleniyor. Samsung Galaxy S22 Ultra’da ise dörtlü arka kamera montajı olacak. 108 MP ana kamerayla gelecek olan telefonun kamera montajı 10MP + 10MP + 12MP biçiminde olacak.

Galaxy S22 serisine dair bir değişik dikkat toplayan ayrıntı ise telefona eforunu verecek olan Snapdragon 8 Gen1 işlemcisi ile gelecek olan ilk modellerden biri olacak olması. Ayrıca Note serisine veda eden Samsung, Galaxy S22 Ultra ile S Pen’i yaşatmaya devam edecek. Gelen tüm bu bilgilerin doğru olup olmadığını ise zaman gösterecek.

Tags: Samsung Galaxy S22'nin Lansman Tarihi Ortaya Çıktı Categories: Haberler
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ