Acun Ilıcalı’nın Satın Almaya Hazırlandığı Ekip Aşikâr Oldu

Mayıs 26, 2021 0

Türkiye’nin en başarılı ve takip edilen yapımcılarından biri olan Acun Ilıcalı, futbol yatırımlarına bir yenisini daha eklemek üzere. Geçtiğimiz yıl Hollanda Ligi gruplarından Fortuna Sittard‘a ortak olan, lakin kısa mühlet evvel bu paydaşlığın sona erdiğini açıklayan Ilıcalı, bu sefer amacını daha yükseklere koymuş durumda.

Spor Arena tarafından aktarılan bilgilere nazaran Acun Ilıcalı, geçtiğimiz dönem EFL League One’da şampiyon olarak EFL Championship’e yükselen Hull City‘yi satın almak için görüşmelere başlamış durumda. Dahası, kulübün mevcut sahibi ile Acun Ilıcalı ortasında gerçekleşen birinci görüşmeler, olumlu sonuçlanmış durumda.

Bilmeyenler için; 1904 yılında kurulan Hull City, 2010 yılından bu yana Mısır asıllı İngiliz bir aile olan Allam Ailesi tarafından yönetiliyor. Kulübün CEO’luk vazifesini ailenin bir üyesi olan Ehab Allam yürütüyor ki Allam, kısa mühlet evvel Acun Ilıcalı’yı Instagram’dan takip ederek kelam konusu görüşmeleri bir manada onaylamıştı.

Son 17 yılda hayli dalgalı bir grafik çizen ve adeta bir “asansör takımına” dönüşen Hull City, 2010-11 döneminden bu yana 10 dönem Championship’te, 5 dönem Premiere Lig’de, 2 dönem da League One’da çaba etti ve bu süreçte toplam 8 defa bulunduğu ligden bir alt lige düştü ya da bir üst lige yükseldi.

Tags: Dönem, Ilıcalı Categories: Bilgisayar
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts