Anahtar Kaybetmek Tarihe Karışıyor: Xiaomi, Surat Tanıma Teknolojisine Sahip Yeni Kapı Kilidini Duyurdu

Anahtar Kaybetmek Tarihe Karışıyor: Xiaomi, Surat Tanıma Teknolojisine Sahip Yeni Kapı Kilidini Duyurdu

Ekim 11, 2021 0

Elektrikli scooter’larından uslu konut ürünlerine, şahsi bakım ürünlerinden büro malzemelerine geniş çaplı bir ürün yelpazesine sahip olan Xiaomi, en çok uslu telefonlarıyla dikkatleri üzerine sürüklüyor olsa da uslu konut ekosistemlerinde de hatrı sayılır kullanıcısı bulunuyor. Bu alanda oldukça kullanışlı ürünler ortaya koyan işletme, yeni kapı kilidiyle karşımızda.

Smart Door Lock X adlı yeni kilit, hem temassız açılabilecek ve bu sayede eller doluyken yaşanan güçlüğün önüne geçilecek hem de kapıda uzun müddetliğine gezen bir yabancı tespit ettiğinde ya da tuhaflık hissedildiğinde bunu kayda alıp uygulama üzerinden bildirecek.

Yanılgı oranı 1 milyonda 1’in altında:

Xiaomi Smart Door Lock X

Xiaomi idareyicilerinden Qu Heng, mevzubahisi kilidin, alınabilecek tüm güvenlik sertifikalarını aldığını ve yanılgı oranının 1 milyonda 1’in altına düşürüldüğünü söyledi. 

Kilit üzerinde 3 ebatlı yapıda bir ışık teknolojisi kullanılıyor. Surat tanırken kusurların en aza indirilmesine destekçi olan bu ışığa RGB bir kamera eşlik ediyor. Surat tanıma modülünün içinde minik bir projektör, kızılötesi ışık, RGB kamera, ışığa duyarlı sensör, uzaklık sensörü ve kızılötesi kamera bulunuyor.

Xiaomi Smart Door Lock X

Kullanıma değinecek olursak, kapının önüne geldiğinizde rastgele bir şey yapmanız gerekmiyor. Çünkü otomatik kilit saniyeler içinde kapıyı açıyor. Kilit üzerinde güvenlik üzerine yapılan ayarlamalar da bulunuyor. Öncelikle hakimiyet yongayı oldukça korunaklı bir yerde saklanıyor. Bunun dışında 20 haneli sanal parola gibi bir hayli temkin bulunuyor. Hepsi toplandığında bilgilere göre kilidi açmanın toplamda 8 yolu bulunuyor.

Kilit üzerinde AMOLED bir ekran kullanılıyor. Kapı kilidinin vaziyeti gibi bir hayli bildirimin gösterildiği bu ekran, 6250 mAh bedelindeki pille ayakta kalıyor. Smart Door Lock X, Mijia ve HomeKit uygulamaları üzerinden hakimiyet edilebiliyor.

Tags: Xiaomi, Yüz Tanıma Teknolojisine Sahip Kapı Kilidini Duyurdu Categories: Haberler
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts