Android inançlı mod nedir? Ne işe fayda?

Mayıs 26, 2021 0

Özgürlük noktasında pek çok yetenek barındıran Android işletim sistemi, güvenlik noktasında da birtakım özelliklerle geliyor. İnançlı modun ise bu özellikler ortasında en popüleri olduğunu söyleyebiliriz. Pekala Android inançlı mod nedir ve ne işe fayda? Yazımızda bu sorunun karşılığını veriyoruz.

İnançlı mod nasıl açılır yahut nasıl kapatılır sorularının karşılığına da birçok kişi muhtaçlık duyuyor. Bu bahse da açıklık getireceğiz.

Android inançlı mod nedir ve ne işe fayda?

İnançlı modun temel emeli aygıtı ziyanlı yazılımlardan korumak ve kurtarmaktır. Bu kapsamda kimi vakte mod otomatik olarak açılırken, kimi vakit da kullanıcılar tarafından açılıyor. Açıldığında ise üçüncü parti uygulamaları süreksiz olarak devre dışı kalıyor. Münasebetiyle kullanıcılar yalnızca varsayılan aplikasyonlara erişebiliyor.

Birebir vakitte inançlı modun açılması aygıttaki sıkıntıları düzeltebilir yahut size meseleleri teşhis edip çözme bahtı verebilir. Lakin birçok işlev devre dışı kaldığı için inançlı modu kapatmak isteyebilirsiniz. Bu kapsamda Android inançlı mod nedir ve ne işe fayda sorusunun akabinde en çok sorulan soru ”Güvenli mod nasıl kapatılır?” oluyor.

Android inançlı mod nasıl kapatılır?

Modu kapatmak için sistemler her aygıtta tıpkı olmayacaktır. Fakat çoğunluk için geçerli olan adımları aşağıda sizinle paylaşıyoruz.

  • Aygıtınızı yine başlatın.
  • Tekrar başlatma süreci tahlil olmadıysa, aygıtı büsbütün kapatın ve 5 dakika civarında kapalı kaldıktan sonra tekrar açın.
  • Üstteki adımlar sonrasında da inançlı modda kalıyorsanız, takılı kalan tuş olup olmadığından emin olunuz. Çoklukla sıkışmış düğmeler, aygıtların inançlı modda kalmasına yol açıyor.
  • İnançlı mod problemine kaynak olacak noktalardan biri de yakın vakitte aygıta yüklediğiniz uygulamalar. Ayarlar kısmından uygulamalar kısmına giderek, kısa müddet evvel yüklediğiniz aplikasyonları kaldrınız.
  • Aygıt, inançlı modda kalmaya devam ediyorsa, fabrika aylarına döndürebilirsiniz. Süreç öncesinde dataları yedeklemeyi unutmayınız.

Android inançlı mod nasıl açılır?

Android inançlı modu kapatmak isteyen kullanıcıların yanı sıra inançlı modu açmak isteyenler de oluyor. Bu süreci yapmak için de aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

  • Aygıtı kapatın.
  • Güç düğmesine basılı tutun ve başlangıç ekranı çıktığında ses azaltma tuşuna basılı tutmaya başlayın.
  • Birtakım aygıtlarda telefonunuz açıkken güç butonuna basılı tuttuğunuzda, gelen ekranda ‘güvenli mod ile aç’ seçeneği de yer alır.

Tags: Soru Categories: Mobil
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts