Android tabletlerin hükümdarı Samsung Galaxy Tab S8 geliyor!

Mayıs 29, 2021 0

Yıllardır dizüstü bilgisayarlar ve akıllı telefonlar kadar gündemde olmayan tabletler son vakitte teknoloji markalarının gözünde daha da kıymetli olmaya başladı. Geçtiğimiz aya kadar Galaxy Tab S7 modeli ile Samsung, iPad Pro 2020 modeli ile ise Apple tablet pazarının iki önderi olarak baş başa rekabet ediyorlardı. Bu durum Apple’ın M1 platformuna sahip iPad serisini piyasaya sürmesi ile değişti ve liderlik yine Apple’a geçti.

Aslında yeni bir Tab S modeli ile karşımıza çıkmasını beklediğimiz Samsung’un yeni amiral gemisi tableti Galaxy Tab S8’in özellikleri FrontTron kullanıcı ismine sahip teknoloji araştırmacısı tarafından az çok netleşmeye başladı. Apple’ın liderliğine bir yanıt vermesi beklenilen Samsung karşımıza üst seviye özelliklere sahip bir Android tablet ile çıkabilir.

Her şeyden evvel belirtmeliyiz ki 3 farklı Tab S8 modeli ile karşımıza çıkacak olan Samsung, bu modellere “Ultra, Plus ve Tab S8” isimlerini verebilir.

Karşınızda Samsung Galaxy Tab S8:

11 inç TFT ekran ile gelmesi beklenen Tab S8, 120Hz tazeleme suratına sahip olacak. 6.3mm kalınlığa ve 502 gram yüke sahip olması beklenen aygıt, güç muhtaçlıklarını bu kasanın içerisindeki 45W süratli şarj takviyeli 8.000mAh bataryadan karşılayacak.

Snapdragon 888, 8GB RAM ve 256GB depolamaya sahip olacak olan aygıt bir SD kart girişine sahip olmayacak. Tab S8’in öz çekim kameraları için 8MP ana kamera ve 5MP ultra geniş açı kamerası; art kameraları için ise 13MP+5MP çözünürlükte 2 adet kamera vazife alacak.

Kutudan S-Pen ile çıkması beklenen aygıtın 4 tarafında da AKG imzalı hoparlörler bulunacak. Söylentiler ortasında Tab S8 ailesinin kutudan Android 12 ile çıkabileceği söylentileri var, bu hususta şimdilik net bir bilgi yok.

Samsung Galaxy Tab S8’in 744 dolar başlangıç fiyatına sahip olacağı söyleniyor, aygıtın resmi lansman tarihi ise şimdi bilinmiyor.

Tags: Baş, İle, Kamera, samsung, Tab Categories: Mobil
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts