Apple HomePod Küçük İnceleme

Mayıs 30, 2021 0

Teknoloji devi Apple, geçtiğimiz yılın kasım ayında yeni akıllı hoparlörü HomePod Mini’yi tanıtmıştı. Hoparlör, kendisinden bir evvelki modele nazaran daha uygun özelliklerlerle ve donanımla donatılmıştı. Lakin bu hoparlörün bizim için en büyük eksisi, Türkiye’de satışa çıkarılmaması. Lakin bu, bizlerin HomePod Mini’ye ulaşmasına pürüz olmadı. Sizler için Apple’ın Türkiye’de satılmayan HomePod Mini’sini inceledik.

HopePod Mini’yi ele almaya başlarken elbette öncelikle dizaynından başlayacağız. HomePod Küçük, küçük boyutuna karşın bu boyutuyla meskeninizde koyduğunuz köşeye bir şıklık katıyor. Üzerindeki kumaş bir yandan hoş görünüm katarken, bir yandan da üreticisinin tezine nazaran ses kalitesini artırmakta vazife görüyor. Hoparlörün üstünde dokunmatik bir panel yer alıyor.

Tam bir akıllı hoparlör:

HomePod Mini’nin akıllı hoparlör olarak anılmasını sağlayan temel şeyse Apple’ın kendi asistanı olan Siri. Hoparlör sayesinde Siri’ye seslenerek istediğiniz soruları sorabiliyor, istediğiniz bilgileri elde edebiliyorsunuz. Bununla birlikte iPhone’unuza gelen rastgele bir çağrıyı direkt hoparlöre aktarıp konuşmayı devam ettirebiliyorsunuz.

Natürel bir hoparlörden bahsediyorsak, dikkat edilmesi gereken en değerli noktalardan biri de ses kalitesi. iPhone’unuzu hoparlöre yakınlaştırdığınız anda çalan medya, otomatik olarak hoparlörden çalmaya devam ediyor. HomePod Küçük, bizim tecrübelerimize nazaran orta seviyedeki ses düzeyinde epey hoş kalite sunuyor, ama ses düzeyi yükseldikçe kalite de düşüyor.

İncelediğimiz HomePod Küçük hakkında daha fazla bilgi almak ve olumlu – olumsuz tüm görüşlerimizi öğrenmek için üstte yer alan görüntümüzü seyredebilirsiniz.

Tags: Hoparlör, Ses Categories: Donanım
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts