Apple, iOS 15’in Tanıtım Tarihini Açıkladı

Mayıs 25, 2021 0

Apple, bilhassa geliştiricilerin ve Apple hayranlarının heyecan ile beklediği Apple Geliştiriciler Konferansı (WWDC) 2021‘in tarihini açıkladı. iOS, iPadOS, macOS, watchOS, tvOS üzere Apple yazılımlarının yeni sürümlerinin duyurulacağı WWDC 2021, 7-10 Haziran tarihlerinde, geçtiğimiz yıl olduğu üzere büsbütün çevrimiçi formda gerçekleştirilecek.

Her yıl olduğu üzere bu yıl da WWDC’nin en ağır günü, Apple işletim sistemlerinin son sürümlerinin duyurulacağı birinci gün olacak. Geliştiriciler ve Apple hayranları; apple.com, Apple Developer uygulaması, YouTube ve Apple TV üzerinden aktifliği canlı olarak izleyebilecekler.

Kesin olmamakla birlikte Apple’ın WWDC 2021 sırasında kimi yeni donanımlarını duyurması da mümkün görülüyor fakat ismi üstünde bu bir geliştirici konferansı olacağından aktifliğin gelen olarak yazılımlara odaklanacağını söyleyebiliriz. Bununla birlikte Apple, aktifliğin son gününde App Store’daki uygulamalar için Apple Tasarım Mükafatları kazananlarını da açıklayacak.

WWDC 2021, yeni iOS, macOS üzere işletim sistemi sürümlerinin duyurulması bir yana, tüketicilerden çok geliştiricilere odaklanan bir aktiflik olacak. Geçtiğimiz yıl olduğu üzere bu yıl da aktifliğin Apple Developer uygulaması üzerinden yayınlanacak olan geliştiricilere özel kısmı, tüm kayıtlı Apple geliştiricileri için fiyatsız olacak. iOS 15 dahil Apple’ın tüm duyurularını anında öğrenmek için 7 Haziran‘da Webtekno’da buluşalım.

Tags: Apple, Wwdc Categories: Yazılım
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts