Apple WWDC 2021 programını duyurdu

Mayıs 26, 2021 0

Apple, 2021 DünyaÇapında Geliştirici Konferansı’nın (WWDC) programını duyurdu. Apple daha evvel, bu yılki WWDC’nin 7-11 Haziran tarihleri ortasında olacağını ve Covid-19 salgını nedeniyle tekrar sadece çevrimiçi yapılacağını duyurmuştu. Şirket, açılış konuşmasını ve ayrıyeten Pavilions isminde geliştiricilere özel yeni bir seçenek hakkında birinci bilgileri içeren bir program yayınladı.

Apple WWDC 2021, 7 Haziran’da başlıyor

Apple bir basın bülteninde “WWDC21, bu yılın sonlarında tüm Apple platformlarına gelecek heyecan verici yeni güncellemelerin açıklanmasıyla başlıyor. Direkt Apple Park’tan izlenecek olan yayın, apple.com, Apple Developer uygulaması, Apple TV uygulaması ve YouTube aracılığıyla da izlenebilecek ve yayın sona erdikten sonra isteğe bağlı onatma mevcut olacak.”

Açılış konuşması 7 Haziran Pazartesi günü Türkiye saati ile akşam 20:00‘de başlayacak. Ayrıyeten hafta boyunca sürecek aktifliğin birinci gününde, Türkiye saati ile Salı günü 12:00‘de haftalık aksiyon programı yayınlanacak.

Apple, tüm bunların yanında Pavilions ismindeki bir seçeneği de duyurdu. Apple, “WWDC21 için yeni olan Pavilions, geliştiricilere belli bir hususla ilgili oturumları, laboratuvarları ve özel aktiflikleri keşfetmeleri için kolay bir yol sağlıyor. Konferans iştirakçileri WWDC tecrübelerini özelleştirebilir ve Swift UI, Geliştirici Araçları, ‘Erişilebilirlik & Dahil Etme’ ve daha fazla düzenlenmiş içeriği, sırf Apple Developer uygulamasından inceleyebilir.” açıklamasını yaptı.

Ayrıyeten geliştiriciler için 200‘den fazla planlanmamış “derinlemesine oturum ve teğe bir laboratuvarlar” bulunuyor. Ayrıyeten Apple, “Apple Geliştirici Programı üyeleri, en son API’ler ve en âlâ uygulamalar hakkında sorular sormak, kullanıcı arayüzü ve tasarım incelemeleri için başvurmak üzere 1.000‘den fazla Apple uzmanından laboratuvar talep edip danışabilirler” halinde bir bilgilendirme de bulundu.

Apple, iOS ve macOS‘un sonraki sürümlerini duyurmak için WWDC 2021‘i kullanacak.

Tags: Apple, İçi̇n, Wwdc Categories: Mobil
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts