Apple’ın Kripto Para Kesimine Yakınlığını Gösteren İş İlanı

Mayıs 26, 2021 0

Birçok firma kripto para bölümüne yatırımlar yaparken Apple’ın bu alana yatırım yapıp yapmayacağı söylenti biçiminde dolaşıyordu. Apple’ın kendi sitesinde yayınlanmış olan bir iş ilanıysa firmanın alternatif ödeme tekniklerine olumlu baktığını bizlere gösteriyor.

Sitede yer alan bilgilere nazaran Apple’ın alışveriş departmanı olarak nitelendirebileceğimiz WPC (cüzdan, ödeme, ticaret) kadrosu, tecrübeli bir iş geliştirme yöneticisi arıyor. Alternatif ödeme iştirakleri ünitesinde çalışacak olan yönetici, Apple’ın Kaliforniya’daki merkezlerinde işe alınacak.

Gereken nitelikler neler?

Yayınlamış olduğu iş ilanında Apple, en az 10 yıllık profesyonel tecrübenin yanında, en az 6 yıl farklı firmalarda piyasa geliştirme üzerine, finansal servis ünitelerinde misyon yapmış bir yönetici aradığını belirtiyor. Bunun yanında da bu yöneticinin alternatif ödeme sağlayıcıları konusunda da (dijital cüzdanlar, BNPL(Şimdi Al Sonra Öde) ve kripto para üniteleri gibi) en az 5 yıl tecrübesi bulunması gerekiyor.

Alternatif ödeme sistemleri ve bunların karışık işleyişi hakkında ve finansal hizmetlerin daha süratli, daha yeterli ve düşük maliyetlerle gerçekleşmesini amaçlayan Fintech şirketleri hakkında sağlam bir bilgi birikimine sahip olunması gerektiğini belirten firma, iştirak mutabakatlarında şahsen bulunmuş, orta buluculuk yapmış ve farklı şirketlerin farklı tabirlerine hâkim bir yönetici aradığını belirtiyor.

Bunların yanında iştiraklerin oluşumundan gelişimine tesirli biçimde takip edilmesi gerekiyor. Otorite sahibi olmadan kendini sunacak olan yöneticinin, karşıdakini etkilemek için sağlam irtibat yetenekleri de olmalı. Ayrıyeten bu yönetici, işini yaparken çok az akıl danışacağından her an ne yaptığını ve belirsizlikler karşısında ne yapacağını bilmeli.

Pazarda yakaladığı imkanlar üzerine stratejiler oluşturup tahliller yapacak olan yönetici, sorun çözme, sağlam tahlil yeteneği ve kadro çalışması üzere yetenekleri de kendi üzerinde bulundurmalı. Ayrıyeten iddia edilebileceği üzere Apple eserleri ve hizmetlerinde de epey bilgili olması gerekiyor. Aranan son kaide ise bir lisans diploması. Bunun yanına da işletme idaresi yüksek lisansı yapmış olmanın bir artı olduğu ekleniyor.

Başta da söylediğimiz üzere geçmişte kripto para kesimine farklı firmaların yatırımlar yaptığını görmüştük ama Apple hakkında bildiklerimiz söylentilerden ibaretti. Bakalım bu iş ilanıyla birlikte Apple, kripto para dalına nasıl yatırımlar yapacak.

Tags: Apple, firma, İş, Ödeme, Yöneti̇ci̇ Categories: Haberler
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts