Apple'ın Methede Methede Tamamlayamadığı Apple Watch Series 7, Series 6 ile Aynı Operasyoncuya Sahip

Apple’ın Methede Methede Tamamlayamadığı Apple Watch Series 7, Series 6 ile Aynı Operasyoncuya Sahip

Eylül 27, 2021 0

Uzun zamandır coşkuyla beklenen Apple tanıtımı nihayet dün asıllaştı. Donakaltan maliyetlere sahip iPhone 13 modellerinin tanıtılmasının yanı gizeme faalliğin en dikkat çekici yeniliklerinden biri de son derece büyük bir ekrana sahip yeni Apple Watch Series 7 oldu.

Bugüne kadarki en büyük ekranlı Apple Watch olan yeni Series 7, faallikte en az yeni uslu telefon modelleri kadar dikkat çekti. iPhone’lardan dahi daha uzun pil ömrüne sahip yeni uslu saat, Apple hayranlarında büyük bir coşku yaratsa da esasta Series 7, Series 6 ile aynı operasyoncuya sahip.

Apple, Watch Series 7’yi son dakikaya vazgeçmiş olabilir

apple watch series işlemci

Bildiğiniz üzere Apple’ın iftihar etmekten en çok sevdiği şeylerden biri, ister telefon ister saat olsun yeni modellerin performansında evvelki jenerasyonlara göre nasıl performans çoğalışı yaşadığı oluyor. Ancak beklenenin aksine Apple, bu sefer Apple Watch Series 7’nin performansı hakkında tek bir kelime etmektense aygıtın yalnızca yeni tasarımına odaklanmayı seçim etti.

Twitter üzerinden açıklamalar yapan Troughton-Smith, Apple makineleri için uygulamalar geliştirilmesine imkân sağlayan Xcode üzerinden aldığı bilgilere göre Apple Watch Series 7’nin Series 6 ile aynı operasyoncuya sahip olduğunu doğruladı. 

apple watch series 7

Elbette aynı operasyoncuyu yeni bir modelde kullanmak, Apple’ın ilk kere yaptığı bir şey değil. Hatta başka bir geliştirici Guilhere Rambo’nun dediğine göre Apple, Series 7’de Series 6’da kullanılan operasyoncunun revize edilmiş halini kullanıyor. 

Apple’ın tasarımıyla büyük ses getiren Watch Series 7’de daha önceki bir harekâtçı kullanması, Apple hayranları için sarihçesi azıcık sürpriz oldu. İki modelde de kod ismi “t8301” olan operasyoncuyu kullanan Apple’ın yeni bir uslu saat modeli üzerinde uzun zamandır düşünmediği, Apple Watch Series’i son dakikaya vazgeçtiği zannediliyor. 

Tags: Apple Watch Series 7, Series 6 ile Aynı İşlemciye Sahip Categories: Teknoloji
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ