B-Shoe'den Denge Kaybı Problemini Ortadan Kaldıran Ayakkabı

B-Shoe’den Denge Kaybı Problemini Ortadan Kaldıran Ayakkabı

Kasım 30, 2021 0

İhtiyarladıkça zayıflayan refleksleri karşılama etmeyi hedefleyen B-Shoe, ağırlık merkezini yine dik durmanın bcerahatçi şartı olan iki ayağın arasına getirerek özellikle yaşlı bireylerin balansta durmasını sağlayan özel bir ayakkabı geliştirdi.

Birçoğumuzun büyükannesi ya da dedesi düşerek kalça kemiğini kırmış ya da çatlatmıştır. Bu düşmelerin çoğu, ağırlık merkezinin arkaya doğru kayması, destek alacak bir şey bulamadıkları için kalça üstü biçimde olur. B-Shoe, geliştirdiği ayakkabı sayesinde yaşlı insanların yürüteç kullanmadan balansta durabilmesini kastediyor.

Dr. Yonatan Manor, babasının benzer bir biçimde düşmesinden sonra böyle bir fikir düşünmüş ve başarılı bir kampanya ile ayakkabıları geliştirmek için lüzumlu parayı toplamış. Ayakkabı, denge merkezi geriye doğru kaydığında onu yine ortalayacak biçimde hareket ihtimali sağlıyor. Ne Yazık Ki merdiven basamaklarında işe yaramıyor. Yaşlıların kolay unutabileceği düşünüldüğü için ayakkabılar batarya yerine şarj edilebilir bataryalar ile geliyor.

Uslara tabiki hemen engebeli yollarda ya da taşlık bir tabanda nasıl çalışacağı geliyor. Ayakkabı, ne yazık ki düz olmayan tabanlarda işe yaramıyor. Elbette elektronik bir sistem olduğu için su birikintilerinden ya da balçıklı yollardan gitmek de çok iyi bir seçim olmayabilir. 

Ayakkabı, şu an için sadece belirli gidişatlarda işe yarıyor ancak mahsulün geliştirme çalışmaları devam ediyor. B-Shoe ekibi çok daha iyi bir ayakkabı geliştirmek için prototipler üzerinde çalışıyor ve yaşlı insanların hasar görmesini yasaklamak için ellerinden geleni yapmaya çalışıyorlar.

B-Shoe ayakkabıların kullanımının gösterildiği video

Tags: B-Shoe'den Denge Kaybı Problemini Ortadan Kaldıran Ayakkabı Categories: Giyilebilir Teknoloji
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ