Back 4 Blood’u çevrimdışı oynamak isteyenlere üzücü haber

Haziran 19, 2021 0

Left 4 Dead’in (L4D) yaratıcıları tarafından geliştirilen Back 4 Blood (B4B), Left 4 Dead 3 üzere duruyor. Grafikleri ve yeni düşmanları ile birçok oyuncuyu heyecanlandıran oyun ne kadar yeterli görünse de art planda kimi makûs kararlar verildi.

Back 4 Blood daima internet teması gerektirecek

Oyun E3 2021 etkinliklerinde yeni imgeler ile oyunculara sunulmuştu. Ancak E3 sırasında bir oyuncu B4B’nin geliştiricisi Turtle Rock Studios‘a bir soru yönelttiler. PhoenixKai ismindeki bir Twitter kullanıcısı Turtle Rock Studios’a, “Back 4 Blood, YZ ekip arkadaşlarıyla çevrimdışı oynanabilir mi ? PS Store’da ‘çevrimiçi gerekli’ yazıyor diye sormak istedim. Satın almadan evvel nitekim bilmek istiyorum, lütfen.” sorusunu yöneltti. Turtle Rock Studios ise, “Gelecekte çevrimdışı olarak destekleyebileceğimiz yolları araştırıyoruz, lakin oyun çıktığında oynamak için bir internet ilişkisine gereksiniminiz olacak.” karşılığını verdi.

Oyunun ileride çevrimdışı oynanışı desteklemesi mümkün ancak bunun ne vakit geleceği ile ilgili bir tarih yok. Bu geliştirme oyuna gelene kadar, oyuncular B4B‘yi oynamak için daima internet irtibatına sahip olmak zorundalar. B4B üzere Square Enix‘in Outriders oyunu da daima internet ilişkisi istiyor. Üstelik Outriders birinci çıktığı vakitler oyunculara çok fazla sunucu problemleri yaşatıyordu. Oyunun çıkışından aylar geçmiş olmasına karşın oyuncular hala internet ve sunucu irtibatları üzere sıkıntılar yaşıyorlar. Outriders‘ta sunucular ile irtibatınız kesildiğinde vazifenin neresinde olursanız olun oyun sizi vazifeden atar ve oynadığınız mühlet boşa gitmiş olur. B4B’nin sunucularının bu sıkıntılar göz önüne alındığında âlâ olması gerekiyor.

Tags: İle, İnternet, oyun, Soru Categories: Oyunlar
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts