Beklenen gün geldi HarmonyOS tanıtılıyor

Mayıs 26, 2021 0

Çin’li elektronik devi Huawei, aygıtlarında Android’in yerini alacak olan HarmonyOS işletim sisteminin 2 Haziran’da resmen başlatılacağını açıkladı. HarmonyOS, bu sürümü kullanacak birinci aygıtların da yer alacağı bir aktiflikte resmi olarak tanıtılacak.

Şirket, haberi Çin toplumsal ağı Weibo‘daki resmi profilinde açıkladı. Kendi ülkesini hedefleyen yayına ek olarak, Huawei, mevzu ile ilgili bir tweet ve görüntü paylaştı. Şirket, sonunda sistemin cep telefonlarında da çalıştığını resmi bir formda görebileceğimizi belirtti.

Şirket tarafından yayınlanan fragmanda, işletim sistemi ile donatılmış telefonların başlangıç ekranında görünmesi gereken HarmonyOS isimli bir animasyon ortaya çıkıyor. Son vakitlerde, web’de yayınlanan bu görüntüde, Huawei işletim sisteminin bir Xiaomi telefonunda çalıştığını ve birinci önyüklemenin görüntüde gösterilen tesire emsal olduğunu gösteriyor.

HarmonOS rakip mi? Android’in kopyası mı?

HarmonyOS artık geliştiriciler tarafından kullanılabilir duruma geldi ve taşınabilir işletim sisteminin bir modülü olmaya hazır. Testlerden kimileri, Huawei’nin tahlilinin EMUI arayüzü ile Android’in yenilenmiş bir sürümü olabileceğine işaret ediyor.

Bununla birlikte, beklenti HarmonyOS’un resmi lansmanının daha özelleştirilmiş bir tecrübe getirebileceği ve aygıtlar ortasındaki entegrasyona odaklanacağı istikametinde. Huawei’nin işletim sistemi, akıllı telefonların ötesine geçen ve akıllı TV’ler ve dizüstü bilgisayarlar da dahil olmak üzere başka markalı aygıtlarda kapsamlı bir halde görünmeyi vaat eden bir tahlil olarak sunulacağı tarafında.

Huawei, 2 Haziran etkinliğinde neler sunulacağı hakkında daha fazla detay vermedi, fakat yeni eserler ve HarmonyOS hakkında daha fazla yenilik getireceklerini vaat ediyorlar.

Tags: Harmonyos, Huawei, İşleti̇m Si̇stemi̇ Categories: Mobil
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts