Binance CEO’sundan Olay Açıklama: Bitcoin’i Kimse Kapatamaz

Mayıs 28, 2021 0

Kripto para piyasalarında yaşanan çalkantılı süreç, en çok da hükümetler ile kripto paralara karşı olan tarafları sevindirdi. Çünkü bu yatırım araçlarını eleştirenlerin sayısı giderek çoğalmaya başlarken hükümetlerin de kripto paralarla ilgili düzenleme yapmak istiyor oluşları hem mevcut hem de yeni yatırımcıların gözünü korkuttu. Lakin dünyanın en büyük kripto para borsası Binance‘ın kurucusu namıdiğer CZ, kripto paralarla ilgili olumsuz görüşte olanlarla tam zıt istikamette açıklamalar yaparak, yatırımcıya adeta inanç verdi.

CoinDesk isimli platform tarafından düzenlenen Consensus 2021 isimli sanal aktiflik için bir röportaj veren Changpeng Zhao, Bitcoin’in gerisinde 500 milyondan fazla destekçinin olduğunu, bunun asla küçümsenmemesi gerektiğini söyledi. Hem Bitcoin hem de Blockchain teknolojisinin sonunu getirmenin aslında mümkün olmadığını söz eden CZ, Bitcoin’i kapatmaya kimsenin gücünün yetmeyeceğini vurguladı.

Bitcoin’i reddetmek, 90’lı yıllarda Amazon’u reddetmekle tıpkı

Birtakım yatırımcıların Bitcoin ve başka kripto para ünitelerine karşı oluşlarını anlayışla karşıladığını lisana getiren Binance CEO’su, 90’lı yıllarda da Amazon‘un internet üzerinden iş modelinin beşerler tarafından eleştirildiğini, o tenkitlerin bugün Bitcoin için de yapıldığını söz ediyor. Bu bahiste ders niteliğinde bir cümle kuran CZ, Bitcoin ve öteki kripto paraların mevcut nizamı bozmak için değil, “para özgürlüğü” sağlamak için tasarlandığından bahsediyor.

Hükümetlerin Bitcoin ile ilgili sert tutumunun, teknolojinin yeni olduğuna bağlayan Changpeng Zhao, hükümetler gözünde netleşmemiş şeyler olduğunu, bu yüzden de kripto para ve Blockchain teknolojisine sıcak bakmadıklarını tabir ediyor. Bununla ilgili olarak ortak akıl kurulması ve hususla ilgili çalışılması gerektiğinden bahseden CZ, borsalar, hükümet temsilcileri ve kripto para geliştiricilerinin bir ortaya gelip çalıştıkları takdirde, tüm belirsizliklerin ortadan kalkacağını belirtiyor.

Tags: bitcoin, hükümet, İlgi̇li̇, kripto para Categories: Haberler
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts