Bir Jenerasyonun Bırakılmaz Medya Oynatıcısı Winamp Geri Dönüyor Hem de Tertemiz Bir Tasarımla!

Bir Jenerasyonun Bırakılmaz Medya Oynatıcısı Winamp Geri Dönüyor Hem de Tertemiz Bir Tasarımla!

Aralık 1, 2021 0

Özellikle de şu an 20’li yaşlarının sonlarında ve 30’larında olan nesil için Spotify, Deezer, Tidal, fizy ve eşi müzik dinleme platformlarının henüz olmadığı; bunlar yerine beğendiğimiz şarkıları bilgisayara indirdiğimiz yarıyıllarda Winamp hepimizin bırakılmazıydı. İndirdiğimiz şarkıları Winamp aracılığıyla dinler, bugün çoğumuzun Spotify’da yaptığı şarkı listelerini yeniden buradan oluştururduk.  

Teknolojinin büyümesiyle ayakkabısını dama attığımız Winamp, müzik piyasasındaki yerini geri kazanmak ismine yeni bir adım atmaya hazırlanıyor. Ancak görünen o ki web sitesi baştan son yenilenen ve artık yeni bir logosu olan yeni Winamp, bir zamanlar bildiğimiz Winamp’tan çok daha değişik olacak.  

Winamp, Spotify eşi bir müzik dinleme platformu olabilir

Winamp

Winamp’ın web sitesine girdiğimizde bizi, “Büyük bir şeyler oluyor. Yeni nesil için Winamp’ı inşa ediyoruz. Winamp yalnızca aktüellenmekle kalmadı, tamamen yine tertip edildi. Yeni Winamp, nerede olursanız olun sizi müziğinize bağlar. Hoşlandığınız sanatçılara yanaştırır. En hoşlandığınız müzik podcastleri ve radyo istasyonları için konutunuz. “ ifadeleri karşılıyor ki bu da bize Winamp’ın, Spotify eşi hatta belki çok daha kapsamlı bir müzik platformuna evrileceğini işaret ediyor. Natürel gerçekten öyle mi olacak, bekleyip göreceğiz. 

Ancak bu sualin yanıtını bilmek için o kadar bekleyemem diyenleriniz için de iyi bir haberimiz var: Yeni Winamp’ı herkesten evvel sınamak isteyenleriniz için beta versiyonunu test etmek için kaydetmek muhtemel. İşletmenin web sitesine de ilave etmiş olduğu kayıt formuna tek tıkla buradan erişebilir ve formu doldurduktan sonra beta sürecine dahil olabilirsiniz. 

1997’de hizmet veremeye başlayan ancak 2013 senesinde kullanılamaz hale gelen Winamp, 14 Ocak 2014 tarihinde Radionomy işletmeyi tarafından satın alındı. Bunun ardından Winamp’ın devam edeceği açıklansa da o günden bu yana Winamp’a dair yeni bir açıklama yapılmamıştı. Yeni gelen bu haberin ardından, özellikle de ergenlik senelerinde Winamp’ın yeri ayrı olanlarımız başta olmak üzere oldukça coşkulu olduğumuzu belirtmeden geçersek haksızlık etmiş oluruz. Yeni Winamp’ın nasıl görüneceğine dair konsept tasarımları yapanlar dahi var. İşte o tasarımlardan birisi:

Winamp

 

Tags: Medya Oynatıcısı Winamp, Yepyeni Tasarımıyla Geri Dönüyor Categories: Yazılım
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ