BJK’den Fanatiklere Kripto Para Uyarısı

Mayıs 26, 2021 0

Kripto paraların kullanım alanlarının genişlemesiyle birlikte çeşitli spor ve futbol kulüpleri de bu kervana katılarak kendi kripto para ünitelerini hayranlarına sunmaya başladı. Son devirde Beşiktaş’a ilişkin olduğu tez edilen BJK Coin biçiminde platformların ortaya çıkması, Beşiktaş hayranlarının ilgisini çeken bir mevzu haline geldi.

BJK Coin’in Beşiktaş Jimnastik Kulübü tarafından çıkarıldığı düşünülse de kulubün yaptığı son açıklamayla birlikte bu cins kripto para ünitelerinin BJK ile hiçbir ilgisi olmadığı ortaya çıktı. Bahis ile ilgili açıklama yapan kulüp avukatları, BJK Coin’in marka haklarını ihlal etitği ve dürüstlük unsurlarına zıt düştüğü gerekçesiyle bjk-coin.com üzere sitelere dava açtıklarını lisana getirdi.

“Beşiktaş JK’nın marka hakkına yönelik ihlalin önlenmesi ve durdurulmasını istiyoruz”

Futbol kulüplerinin kendi çıkarmış olduğu kripto para üniteleri, ekseriyetle taraftarların kadroyla etkileşime girmesinde kıymetli rol oynuyor. Şimdi kendi kripto para platformunu fanatikleri ile buluşturmayan BJK, taraftarlarını bugüne kadar ortaya çıkan geçersiz BJK Coin, Beşiktaş Coin ve Beşiktaş Fan Token üzere platformlar hakkında uyardı.

Birinci evvel Twitter üzerinden bir açıklama yapan kulüp; “Değerli taraftarlarımız, makus niyetli kimi şahıslarca, Beşiktaş Fan Token, Beşiktaş Coin, BJK Coin üzere isimler altında bir teşebbüste bulunulduğu tespit edilmiştir. Bu teşebbüsün kulübümüzle rastgele bir ilgisi bulunmamaktadır. Bu iş için açılmış olan internet siteleri ve ilgili bireyler hakkında gerekli türel süreçler derhal başlatılmıştır” sözlerinde bulundu.

Hususla ilgil, bu biçim platformlara dava açıldığını belirten BJK avukatları da açıklamalarında şu sözlere yer verdi; “Satın alındığı taktirde bu coin’lerin borsalarda onlarca kat pahalanacağını belirten internet sitesi, para toplaması/satış yapması formundaki aksiyonlarıyla Beşiktaş JK’nın marka hakkına tecavüz etmiştir. Dürüstlük kurallarına ters davranan site, marka hakkını ihlal etmekte ve haksız rekabet oluşturmaktadır. Tüm bu nedenlerle Beşiktaş JK’nın marka hakkına yönelik ihlalin önlenmesi ve durdurulmasını istiyoruz.”

Tags: Beşiktaş, kripto para, Marka Categories: Haberler
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts