Bomba İddia: Yakında Tüm Apple Ürünleri Birbirini Koşul Edebilecek

Bomba İddia: Yakında Tüm Apple Ürünleri Birbirini Koşul Edebilecek

Aralık 4, 2021 0

Amerika Birleşik Devletleri merkezli teknoloji devi Apple ile alakalı yaptığı açıklamalarla öğrenilen Mark Gurman, işletmenin üzerinde çalıştığı yeni bir ürün ile alakalı açıklamalarda bulundu. Gurman tarafından yapılan açıklamalara göre Apple, yeni bir kablosuz şarj aygıtı üzerinde çalışmalarını sürdürüyor. Bu şarj aygıtı, bir iPhone’u, bir AirPods’u ve bir de Apple Watch’u aynı anda şarj edebilecek biçimde dizayn ediliyor.

Mark Gurman, geçtiğimiz yarıyıllarda da eş açıklamalar yapmış ancak Apple cephesinden bu mevzuyla alakalı rastgele bir büyüme yaşanmamıştı. Firma sadece, yeni nesil kablosuz şarj teknolojisi MagSafe’i genişletmiş ve bir iPhone ile bir Apple Watch’un aynı anda şarj edilebilmesine ihtimal tanımıştı. Yeni iddialar, bunun kapsamının daha da genişletilebileceği anlamına geliyor.

“Apple, tüm büyük makinelerinin birbirini şarj etmesini istiyor”

Apple kablosuz şarj

*Belkin tarafından piyasaya sürülen üçü bir arada MagSafe şarj standını görüyorsunuz.

Gurman’a göre Apple, sadece üçü bir arada kablosuz şarj aygıtı üzerinde çalışmıyor. Firma, tüm büyük makinelerinin birbirini kablosuz olarak şarj edebileceği bir ekosistem kurmak istiyor. “Bir iPad’in bir iPhone’u, bir iPhone’unsa bir Apple Watch’u ya da bir AirPods’u şarj ettiğini düşünün…” diyen Mark Gurman, Apple’ın hayalindeki ekosistemi bu laflarla açıklamış oldu.

Hakikatine bakacak olursak Apple, makinelerin birbirlerini şarj edebilmesinin altyapısını MagSafe ile kurdu. Misalin MagSafe Battery Pack adlı ürün, bir iPhone kablolu olarak şarja takılıyken şarj oluyor. Mark Gurman’ın açıklamaları, Apple’ın mevcut teknolojilerini genişleterek çok daha tesirli teknolojiler kurmak istediği anlamına geliyor.

Tags: "Yakında Tüm Apple Ürünleri Birbirini Şart Edebilecek" Categories: Haberler
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ