BTS-Butter, Spotify’da Bir Günde En Çok Dinlenen Müzik Oldu

Mayıs 24, 2021 0


Dünyaca ünlü K-Pop kümesi BTS, rekor dolu bir hafta sonunu geride bıraktı. BTS’nin en yeni müziği olan “Butter” için YouTube’da gerçekleştirmiş olduğu birinci gösterim etkinliğinde 3,89 milyon kişiyi eş vakitli olarak bir ortaya getirerek rekor kırdığını sizlerle esasen paylaşmıştı. Butter, geçtiğimiz hafta sonu YouTube’da bir rekor daha kırdı. Üstelik dünyanın en büyük çevrimiçi müzik servisi olan Spotify‘da da Butter bir numaralı trend haline gelmiş durumda.

Columbia Records tarafından yapılan paylaşıma nazaran Butter, Spotify’da yayınlandığı gün 20,9 milyon dinlenmeye ulaşarak Spotify tarihinde bir günde en fazla dinlenen müzik oldu. Dahası, YouTube’da yayınlandıktan sırf 1 gün sün sonra 113 milyon görüntülenmeye ulaşan Butter, bu platformda da 24 saat içinde en fazla görüntülenen YouTube görüntüsü oldu.

Yayınlandığı platformlarda üst üste rekorlar kıran Butter ve müziğin sahibi olan BTS, bir manada K-Pop’un ulaştığı popülariteyi kanıtlamış durumda. Natürel Butter’ın rekor kırmış olmasına karşın birinci gün Spotify’da, YouTube’dakinin neredeyse 6’da biri kadar dinlenmiş olmasının da dikkat cazibeli bir istatistik olduğunu söyleyebiliriz.

Butter’ın şu anki istatistiklerine baktığımızda Spotify’da 36,4 milyon; YouTube’da ise 185 milyon izlendiğini görüyoruz. Buradan yola çıkarak Butter’ın güçlü bir çıkış yaptığını lakin ivmesini kısa müddette kaybettiğini söyleyebiliriz.

BTS’nin Butter müziğini aşağıdaki ilişkiden izleyebilirsiniz

Tags: Mi̇lyon, rekor, Spoti̇fy Categories: Bilgisayar
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts