Bu Gidişle Sanalda da Kiracı Olacağız: Kripto Para Tabanlı Bir Oyundaki Dijital Arsa, Takribî 30 Milyon TL’ye Satıldı

Bu Gidişle Sanalda da Kiracı Olacağız: Kripto Para Tabanlı Bir Oyundaki Dijital Arsa, Takribî 30 Milyon TL’ye Satıldı

Aralık 1, 2021 0

Ethereum ağı üzerinde en fazla oynanan oyunlardan birisi olan Axie Infinity, geçtiğimiz gün aşırısıyla garip bir ilan paylaştı. Pokemon’dan esin alınarak insanlara yaptıkları savaşlar, topladıkları özel eşyalar ve eğittikleri şahsiyetler karşılığında Ethereum kazandıran platform, ilanında sanal arsalarından birinin 550 Ethereum bugünün bedeliyle takribî 2 milyon 200 bin dolar – 29 milyon TL karşılığında satıldığını açıkladı.

Axie’nin paylaşımına göre ‘genesis land’ adlı bu arsa, bugüne kadar satılan dijital arsalar arasında en pahalı arsa oldu. Axie, oyunculardan oluşan bu topluluğun dünyayı şok etmeye devam ettiğini söyleyerek arsanın müşterisi ve satıcısını tebrik etti. Bu akdikeni ve satıcının hangi oyuncular olduklarıysa açıklanmadı.

Axie Infinity nedir?

axie infinity

Axie Infinity, blok zinciri teknolojisini insanlara cümbüşlü ve öğretici bir yolla tanıtmayı kastederek geliştirildi. Şu anda Ethereum ağının bir numaralı oyunu olan Axie, ekosisteme katkıları sebebiyle oyuncuları ödüllendirerek değişik oyunlarla olan ortaklığını tamamen ayırıyor. ‘Kazanmak için oyna’ modelini özümseyen oyunda oyuncular, birbirleriyle savaşarak kazanıp ödül toplayabiliyorlar.

Bunun yanı gizeme genel olarak ‘Axie’ biçiminde hitap edilen kişilikleri geliştirerek reyin içindeki mağazada satışa sunuyor, ender Axie’leri toplayarak da daha yüksek ödüller elde edebiliyorlar. Axie’nin White paper’ında yer alan ayrıntıya göre platform, bugüne kadar toplamda 13 bin Ethereum, başka bir deyişle bugünün bedeliyle 52 milyon dolar ödül dağıttı. Bu sayfanın en son Aralık 2020’de aktüellendiğini unutmamak gerek. 

Tags: Kripto Para Tabanlı Oyundaki Arsa 30 Milyon TL’ye Satıldı Categories: Kripto Para
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ