Bu WhatsApp iletisi hesabınızı ele geçiriyor

Mayıs 24, 2021 0

Son günlerde mecburî kontrat kararı ile gündemden düşmeyen tanınan iletileşme uygulaması WhatsApp için kullanıcıları yakından ilgilendiren bir açıklama yapıldı. WhatsApp, makus niyetli saldırganların bir ileti ile uygulamanın denetimini ele geçirebilecekleri bir açık olduğunu açıkladı. Gelen tek bir bildiri ile hesabınızı kaybedebilirsiniz.

WhatsApp artık de siber ataklar ile gündemdeki yerini koruyor. Siber taarruzlara maruz kalabilirsiniz. Geçtiğimiz periyotlarda kullanıcılar, tekrar bu uygulama üzerinden siber akınlara maruz kalmış ve tehlikeli virüs yazılımları ile güvenlik sorunları yaşamışlardı.

Artık tekrar tehlikeli bir durum kelam konusu. Tanınan iletileşme uygulamasında hesabınızı kaybetmeniz bir oldukça mümkün. Bunun için yapmanız gereken tek şey bir temasa tıklamak. İşte yeni tehlike.

İşte WhatsApp’ta sizi bekleyen yeni tehlike

İngiliz Express gazetesi hacker’ların WhatsApp hesabını ele geçirme için başvurdukları yeni usulü yazdı. Bilgiye nazaran hacker’lar kullanıcılara bir ileti gönderiyor. İletide 6 haneli bir kod yer alıyor.

Bildiride ‘’Merhaba, üzgünüm size ezkaza 6 haneli bir kod gönderdim, bana kodu geri gönderebilir misiniz? Acil bir durum’’ tabiri yer alıyor.

Kullanıcılara bu bildiri ile birlikte ‘’hesabınızı doğrulayın’’ kontağının yer aldığı ikinci bir ileti daha geliyor. İşte bu kodu WhatsApp üzerinden ileti yazan numaraya göndermek ya da bildiride yer alan ilişkiyi tıklamak hacker’ların hesabınızı ele geçirmelerine neden oluyor. Hacker’lar hesabınızı ele geçirdiklerinde bu iletisi listenizde bulunan herkese gönderiyorlar.

Bilmediğiniz kaynaklardan gelen bildiriler dikkat edin. emin olmadığınız iletileri açmayın ve link üzerine tıklamayın. Güvenliğiniz için detaylara dikkat edin.

Tags: Bildiri, İle, whatsapp Categories: Mobil
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts