Bursaspor, Kendi Fan Tokenını Piyasaya Sürecek

Mayıs 26, 2021 0

Bursaspor, geçtiğimiz günlerde Manchester City futbol grubunun tokenı CITY’yi piyasaya süren Chiliz ile birlikte, $BUR kodlu kendi tokenlarını piyasaya süreceklerini açıkladı. Socios.com ile mutabakat imzaladıklarını belirten spor kulübü, taraftarın ekiple kenetlenişi dijital platformlara da yansıtacaklarını lisana getirdi.

Bur Fan Token ismiyle piyasaya sürülecek tokenın lansman tarihi ve fiyatı şimdi açıklanmasa da Bursaspor yakın bir tarihte tüm ayrıntıların açıklanacağını lisana getirdi. Yeni token sayesinde taraftarlar VIP ödül kazanma fırsatı yakalarken birebir vakitte grup hakkındaki değerli kararlarda kelam sahibi olma bahtını yakalayacak.

Yeni tokenın ismi Bur Fan Token

Fanatikleri ile birlikte dijital dünyada da etkileşim halinde olmak isteyen birçok futbol kulubü, gruplarına ilişkin tokenları yavaş yavaş piyasaya sürmeye başladı. Türkiye’de bu tokenlara birinci örnekler Trabsonspor ve Galatasaray’dan gelmişti. Beşiktaş’ın da yeni bir fan tokenı oluşturduğu iddiları ortaya çıksa da BJK, kendi isimlerik kullanılarak oluşturulan hiçbir fan token ve coin platformu ile alakaları olmadığını açıklamıştı.

Dijital dünyada gerçekleşen rekabetleri yakalamak istediğini belirten Bursaspor, bu rekabette öncü bir isim olabilmek için Bur Fan Token’ı yakın vakitte piyasaya sürmeye karar verdiklerini, tüm tarafları takviyeye beklediklerini lisana getirdi.

Bursaspor Lideri Erkan Kamat, Socios.com ve Chiliz işbirliği ile doğan Bur Fan Token hakkında ne kadar memnun olduklarını şu sözlerle açıkladı: “Zor günleri geride bırakmak isteyen kulübümüzün taraftarlarıyla kenetlenişini dijital platformlarda da göstermek ismine Socios.com ile yeni bir yola çıktık. Maksadımız, taraftarlarımız ile kulübümüz ortasında daha güçlü ve daha sürdürülebilir bir köprü kurmak. Bu manada $BUR Fan Token ile taraftarlarımız, kulüp kararlarında kelam sahibi olabilecek, tıpkı vakitte da birbirinden bedelli mükafatları, ayrıcalıkları da kazanabilme fırsatını elde edecek.”

Tags: Bur, İle, Token Categories: Haberler
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts