Call of Duty oyunculara iki kat XP jetonu dağıtıyor

Mayıs 28, 2021 0

Her periyoda damga vuran Call of Duty oyun serisi günümüzde de en çok oynanan imaller ortasında yer alıyor. Geliştirici takım daima getirdiği güncellemeler ile oyuncuları bünyesinde tutmayı başarıyor.

Activision bu kapsamda yaptığı yeni bir duyuru ile oyunculara iki kat tecrübe puanı (XP) kazandıran jetonlar vereceğini açıkladı. Bu jetonu kazanmak için Activision hesaplarınızdaki iki faktörlü kimlik doğrulamasını açmanız gerekiyor.

Call of Duty, oyuncuların şahsî bilgilerini inançta tutmak istiyor

CoD grubu artık oyuncuların ferdî bilgilerine ulaşılmasını engelleme niyetinde. Şirket bu doğrultuda getirdiği iki faktörlü kimlik doğrulamasını kullanıcıların etkin hale getirmesini istiyor.

İki faktörlü kimlik doğrulamaya kaydolan oyunculara bugünden itibaren iki başka birer saatlik XP jetonları verilecek. İki faktörlü kimlik doğrulamayı etkinleştirenlerden, Activision hesapları için e-posta ve şifreyi girdikten sonra oturum açmak ismine üçüncü taraf bir uygulama tarafından oluşturulan bir defalık kodu kullanmaları istenecektir.

Activision, yeni güvenlik özelliğinin zarurî olmadığını fakat “şiddetle tavsiye ettiğini” bildirdi. Oyuncular buradan iki faktörlü kimlik doğrulama sistemine kaydolabilir.

Activision hesabınızda iki faktörlü kimlik doğrulamayı aktifleştirerek sadece ek bir müdafaa katmanı elde etmekle kalmayacak, tıpkı vakitte mükemmel bonuslar da elde edeceksiniz. Üçüncü taraf bir kimlik doğrulama uygulaması kullanarak oyuncular, Activision hesaplarına giriş yaparken hesaplarını bir kodla teminat altına alabilirler.

Dolandırıcılara ve hile kullanımlarına karşı daima bir savaş içinde olan geliştiriciler oyunu daha inançlı bir hale getirmek istiyor. Call of Duty: Warzone‘un en son yasaklama dalgası ile 15.000‘den fazla kullanıcı ceza aldı. Call of Duty: Black Ops Cold War geliştiricisi Raven Software ise daha fazla yasağın yolda olduğunu bildirdi.

Bugüne kadar Call of Duty: Warzone‘dan 500.000‘den fazla oyuncu yasaklandı. Activision oyunun dahili hile tedbire yazılımını daha da düzgünleştirmek istiyor. Bu kapsamda tespit etme ve uygulama için daha fazla kaynak tahsis ediyor.

Yeniden CoD takımı 350.000′den fazla hesabı ırkçı isimler ve negatif davranışlarından ötürü cezalandırdığını belirtti. Takım bu şekil oluşumların önüne geçmek ve büsbütün ortadan kaldırmak istiyor.

Tags: Activision, İsti̇yor, oyun Categories: Oyunlar
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts