Chrome’un En Son Sürümü “Chrome 91” Yayınlandı

Mayıs 25, 2021 0

Google, dünyanın en tanınan web tarayıcısı olan Chrome’un “Chrome 91” sürümünü yayınladı. Kopyala+Yapıştır fonksiyonunu geliştiren Chrome 91, ayrıyeten Android sürümüne kimi görsel iyileştirmeler, web sitesi takibi üzere bir kadro yenilikler getiriyor. Ayrıyeten Chrome’un Chromebook sürümü için de birtakım yenilikler ve iyileştirmeler yayınlanmış durumda.

Chrome, halihazırda bir kopyala+yapıştır özelliğine aslında sahipti. Lakin Chrome 91, bu özelliği bir adım ileriye taşıyor ve artık bilgisayarınızdaki rastgele bir belgeyi kopyalayıp bir e-postaya eklemenize müsaade veriyor. Dolayısı ile artık CRTL+C/CTRL+V kısayolunu Chrome’un içinde metin kopyala+yapıştırmanın dışında belge yapıştırmak için de kullanabileceksiniz. Kelam konusu özelliği “chrome://flags/#clipboard-filenames” adresinden aktifleştirebilirsiniz.

Chrome öğelerinin eski (üstte) ve yeni (altta) görünümleri

Google, Chrome içindeki yükleme çubuğu, takvim, seçim menüsü üzere sık sık karşılaştığımız kimi öğeleri daha çağdaş ve minimalist versiyonlarıyla güncelliyor. Kelam konusu öğelerin yeni ve eski versiyonlarını üstteki görselden karşılaştırabilirsiniz.

Chrome 91 ile birlikte web tarayıcının Android sürümüne gelen bir diğer özellik ise web sitesi takibi oldu. Teknoloji devi, Google Reader’ın fişini çekmiş olsa da yeni özellik ile web sitelerini takip etmenizi ve sitede yeni bir içerik yayınlandığında direkt görüntüleyebilmenizi sağlıyor. Kelam konusu özellik şimdi erişime açılmış değil fakat erişilebilir olduğunda Chrome’da sağ üstteki seçenekler butonuna, akabinde da yeni sekme alt menüsündeki “takip edilenler” menüsünden takip ettiğiniz sitelere ulaşabileceksiniz.

Tags: Chrome, Web, yeni Categories: Haberler
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts