Çin’deki Kripto Para Madencilik Şirketleri, Ülkeden Kaçıyor

Mayıs 24, 2021 0

Geçtiğimiz cuma günü, aslında pamuk ipliğine bağlı olan kripto para piyasalarını değerli derece etkileyen bir gelişme yaşandı. Çin hükümeti, yaptığı bir açıklama ile ülke genelindeki madencilik süreçlerini yasaklayacağını duyurması üzerine gelen tesir, esasen düşüş trendinde olan kripto para ünitelerindeki düşüşün derinlemesine yol açtı. Çin’den gelen yeni haberler, ülkedeki madencilik şirketlerinin Çin’den kaçmaya karar verdiğini gözler önüne seriyor.

Başta Huobi Mall ve BTC.TOP üzere Çin’in en büyük kripto para madencilik şirketleri, Çin’de operasyonlarını durdurduklarını ve merkezlerini Çin dışına taşıyacaklarını açıkladılar. Hususla ilgili olarak resmi Telegram kanalı üzerinden bir açıklamada bulunan Huobi Mall yetkilileri, Çin dışındaki ülkelerde bu işi yapan şirketlerde temas halinde olduklarını duyurdu. Madencilik şirketleri, tarafını daha çok Kuzey Amerika’ya yöneltmiş üzere görünüyorlar.

Huobi Mall: Sakin olun, endişelenecek bir şey yok

Huobi Mall tarafından yapılan açıklamalarda, piyasadaki sarsıntı tesirinin geçirilebilmesinin istendiğini açıkça görüyoruz. Zira şirket yetkilileri, yatırımcıların sakin olması gerektiğini, endişelenecek bir şey olmadığını söylüyorlar. Fakat piyasalardaki durum, yatırımcının tam olarak sakinleşmediğini açıkça gözler önüne seriyor.

BTC.TOP kurucusu Jiang Zhuoer tarafından yapılan açıklamalarda da Huobi Mall’a misal cümleler kuruldu. Zhuoer, Çin’deki süreçlerini askıya aldıklarını fakat bunun kalıcı olmadığını söylerken, BTC.TOP olarak Kuzey Amerika’ya taşınmayı planladıklarını aktardı. Bunun sırf BTC.TOP özelinde olmayacağını tabir eden Zhuoer, uzun vadede Çin’de hiçbir madencilik şirketinin kalmayacağını, bu şirketlerin dünyanın farklı yerlerine göç edeceğini açıkladı.

Tags: çin, madencilik, Şirket Categories: Haberler
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts