Çinli Teknoloji Devlerinden Katlanabilir Telefon Atılımı

Mayıs 28, 2021 0

Samsung Galaxy Z Fold 3 ve Z Flip 3 ün tanıtılmasına yalnızca aylar kaldı ve dedikodulara nazaran Samsung’un bu aygıtların satışları hakkında büyük gayeleri var. Lakin gelen son bilgilere nazaran Güney Koreli üretici, önümüzdeki periyotlarda Çinli rakipleriyle hayli güçlü bir rekabete tutuşacak.

DigiTimes’ın raporuna nazaran Xiaomi, Oppo ve Vivo’nun bu yılın 3. çeyreğinde katlanabilir telefonlarını satışa sunma üzere bir planları var. Yani eylül sonuna kadar bu markaların katlanabilir aygıtlarını görebiliriz. Birden fazla aygıtın konseptleri yavaş yavaş sızıyor olsa da şimdi kesin bir bilgi bulunmuyor.

Çin’in teknoloji devlerinin planları:

Xiaomi, mart ayında yalnızca Çin’de satışı yapılacak olan Mi Mix Fold’u yaklaşık 1.500 dolar üzere yüksek bir fiyattan duyurmuştu. Fakat Çinli üretici, sıradaki katlanabilen telefonun yakında çıkacağından ve fiyatının çok daha uygun olacağından da bahsetmişti. Bu yeni aygıtın standart kullanıcılar için alınabilecek bir fiyatta olup olmayacağı hala merak konusu.

Öbür yandan Türkiye’de de artık fabrikası bulunan OPPO’nun “OPPO X 2021” ismini verdiği bir katlanabilir telefon konsepti mevcut. Marka her ne kadar bu eserin satılıp satılmayacağı hakkında ayrıntı vermese de ortaya çıkan sızıntılar ve dedikodulara nazaran bu yılın 3. çeyreğinde satışı yapılacak bir başka aygıt OPPO X 2021 olacak.

Bütün markalar içinde planları en belgisiz olan marka Vivo olsa da Vivo’nun da katlanabilir telefon piyasasını kızıştıracak bir aygıt hazırladığı dedikodular ortasında.

Çin merkezli bu 3 teknoloji devinin bu katlanabilir telefonlar içinsatışlarının 2022 yılında marka başına 10 milyon adeti geçmesi bekleniyor.

Tags: cihaz, çin, Katlanabi̇li̇r, Marka, telefon Categories: Mobil
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts