CS:GO’da Yeni Bir Hile Bugı Ortaya Çıktı

Mayıs 26, 2021 0


Counter Strike: Küresel Offensive oyuncuları, çok uzun müddettir Valve’ın bir türlü tahlil bulamadığı hilecilerden, oyunda bir görünüp bir kaybolan buglardan bir oldukça sıkılmış durumda. Valve, oyun içindeki bu sorunlara şimdi kesin bir sonuç getirmemişken bir CS:GO oyuncusu, yasal denilebilecek bir wall hilesine C4 bombası üzerinden ulaşabileceğini keşfetti.

Kelam konusu hile, yalnızca Terörist kadrosundayken yapılabiliyor. Kadro arkadaşınızın sırtında bulunan C4’ün yaydığı ışığa gerçek baktığınız vakit, o istikamette bulunan Counter Terrorist oyuncusunun yerini wall hilesi açıkmış üzere görebiliyorsunuz.

C4 ışığı sayesinde rakibin yeri ortaya çıkıyor

Çeşitli oyuncuların hileyi deneyip onayladıkları görüntüler, CS:GO dünyasında büyük bir ses getirdi. Terörist ekibini bir epey avantajlı pozisyona getiren bu hack hakkında Valve hala bir açıklama yapmış değil. Üstteki görüntüden da görebileceğiniz üzere C4 patlayıcısının üzerinde bulunan ışık sayesinde, kilit denebilecek noktalarda rakip oyuncunun olup olmadığını denetim edebiliyor, nişangahınızı tam o noktaya ayarlayarak haksız rekabete sebebiyet veriyorsunuz.

Elbette bu wall hilesi, oyuncuları sinirlendirdiği kadar suistimal edilecek bir mevzu haline de gelmiş durumda. Sonuçta oyunu kazanmaya kendini adamış hırslı oyuncular, T tarafına geçtiği vakit bu bugdan yararlanabilirler. Valve’ın burada atması gereken adım, birinci evvel bugı kaldırıp daha sonra bu bugı kullanarak maç kazanmış tüm oyuncuların elolarını silmek olacaktır.

Tags: oyun Categories: Oyunlar
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts