Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Çok Konuşulacak Açıklama: Kripto Paraya Karşı Bir Savaşımız Var

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Çok Konuşulacak Açıklama: Kripto Paraya Karşı Bir Savaşımız Var

Eylül 24, 2021 0

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da dünkü Mersin ziyaretinde, ülkenin değişik yerlerinden gençlerle toplandı ve gençlerden kendisine yöneltilen sualleri yanıtladı.

Erdoğan’a yöneltilen sualler, esasta ortalığı kasıp kavuran sosyal medya kanunu ve ülke idaresinin kripto dünyası hakkındaki tasarılarına müteveccihti. Kripto dünyasına pek de sıcak bakmadığını bildiğimiz Erdoğan ile beraber Ak Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım da mevzuyla alakalı açıklama yaptı.

Kripto paraya açılma tasamız yok, onlara karşı ayrı bir çabamız var:

Cumhurbaşkanı Erdoğan

Erdoğan’a kripto para hakkındaki sualini yönelten bir genç, geçtiğimiz günlerde Merkez Bankasının dijital Türk lirası platformu oluşturduğunu andırdırdı ve bu kararla beraber ülkenin kripto para dünyasına açılmayı tasarlayıp tasarlamadığını sordu. Erdoğan’ın yanıtı ise şu biçimde oldu:

“Bir kere bizim bu kripto paraya açılma diye bir tasamız netlikle yok. Onlara karşı ayrı bir savaşımız, ayrı bir çabamız var. Onlara da böyle bir prim zati asla vermeyiz. Vermeyeceğiz de. Biz şu anda bu mevzuda kendi asli hüviyeti olan paramızla yola devam edeceğiz”

Binali Yıldırım

Bu yanıtın ardından Erdoğan, Binali Yıldırım’ın da fikirlerini aldı. Binali Yıldırım ise, kripto paranın mağduriyetlere kapı açtığını, dolayısıyla da ciddi teftiş altında olması gerektiğini söyledi. Buna ek olarak, ileride kripto para dünyasının mevzubahisi yanlışlarını önlemek ismine idare olarak bazı tertip etmeler yapmanın gerekebileceğini ve bunun için çalışmaların başlatıldığını söyledi.

“Sosyal medya kanunu mevzusunda kaygılanmayın”

Sosyal medya kanunu

Kripto para dışında bir zamandır gündemde olan sosyal medya kanununa müteveccih bir soru  da alan Erdoğan’a gençler, gündemde olan yasa hakkında kaygılanmalarının gerekip gerekmediğini sordu. Erdoğan’ın yanıtı ise şu biçimdeydi:

“Hiç kaygılanmayın. Çok rahat olun. Bizim sosyal medyayla alakalı attığımız adım özellikle gençliğimizi çok daha huzurlu hale getirmek, çok daha rahat hale getirmek, bundan sonraki süreçte kendisini tamamıyla derslerini vermesini sağlamak”

Yaptığı açıklamalarda Erdoğan; sosyal medyayla ilgilenmediğini, cemiyetteki ciddi yaraların artta sosyal medyanın olduğunu ve bu nedenle sosyal medyadan muhtemel olduğunca sıyrılmamız gerektiğini söyledi.

Tags: Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kripto Paraya Karşı Bir Savaşımız Var Categories: Haberler
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ