Cyberpunk 2077 için değişim rüzgarları esiyor

Mayıs 28, 2021 0

Uzun yıllardır merakla beklenen RPG oyunu Cyberpunk 2077, geçtiğimiz yılın sonunda piyasaya çıktı. Lakin pek çok sorunu da beraberinde getiren oyun, çıkışıyla adeta hayal kırıklığı yarattı. Yaşanan sorunlar nedeniyle önemli tenkitlere maruz kalan üretim, bilhassa eski kuşak konsollardaki performansıyla geliştirici CD Projekt Red’in uzun mühlet başını ağrıttı.

Gelen yansılar üzerine geri adım atan geliştirici şirket CD Projekt Red, yanlışlarını düzelteceklerini ve oyunu daha uygun hale getireceklerini açıkladı. Bu tarihten itibaren oyunu daha yeterli hale getirmek için çalışan stüdyo, yol haritası açıkladı ve pek çok güncelleme yayınladı. Değişim konusunda kararlı olan şirket, oyunun direktörünü de değiştirdi.

Cyberpunk 2077’nin eski direktörü projeye geri dönüyor

Mevcut direktör Adam Badowski‘nin projeden ayrılması ve şirketteki diğer işlerle ilgileneceğini açıklamasının akabinde boş kalan direktör koltuğuna, 2020 yılının Ocak ayında tekrar CD Projekt Red‘e katılan Gabriel Amatangelo oturacak. 1 yıldan uzun müddettir oyunun kreatif yöneticisi olarak çalışan Amatangelo, şu andan itibaren projenin başında olacak.

Cyberpunk 2077 öncesinde de uzun yıllar çeşitli şirketlerde çalışan Amatangelo, Star Wars: The Old Republic ve Dragon Age: Inquisition üzere oyunların geliştirme süreçlerinde çalıştı. Tecrübelerine karşın sıkıntı bir proje üstlenen yeni direktörün ne kadar başarılı olacağını ise vakit gösterecek.

Oyunun yaşadığı meselelerin akabinde yapılan tek değişiklik direktör koltuğunda olmadı. Başarısızlığın sorumlularından biri olarak görülen oyunun eski misyon direktörü Mateusz Tomaszkiewicz 12 yıllık mesleğinin akabinde şirketteki durumundan ayrıldı. Bu değişimlerin Cyberpunk 2077 için nasıl tesirleri olacağı ise merak konusu.

Tags: Oyunu, proje, Yönetmen Categories: Oyunlar
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts