Daha Öncekilere Yeni Bir Değiş: Retro Tasarımlı ve Elektrikli Hyundai Grandeur ile Tanışın

Daha Öncekilere Yeni Bir Değiş: Retro Tasarımlı ve Elektrikli Hyundai Grandeur ile Tanışın

Aralık 4, 2021 0

Bundan bir vakit evvelinde Hyundai, lüks sedan modeli Grandeur’un retro değişler ilave edilerek planlanmış yeni bir versiyonunu konsept olarak tanıtmıştı. Bol bol çağdaş teknoloji elementleri barındıran retro rüzgârlı yeni Grandeur konsepti, bu sefer de CarSceneKorea adlı araba kanalında misafir olarak yer aldı. 

Kanalın Güney Kore’de bulunan bir Hyundai şubesinde yakından görüntülediği tamamen elektrikli olan konsept taşıt, videoda görünen bir öteki elektrikli retro Hyundai konsepti olan Pony KONUT ile beraber, reelinde Güney Kore merkezli araba üreticisi devinin “modernize edilmiş basmakalıp taşıt imali” fikrine pek de kaygısız olmadığına işaret ediyor. Dilerseniz bizi zamanda geriye götüren bu vasıtaya azıcık daha yakından bakalım. 

Dışı retro, içi çağdaş

Hyundai Grandeur Retro Konsept

Tıpkı Pony KONUT’de olduğu üzere, Grandeur’un retro konseptinde de bizi pikselleştirilmiş farlar karşılıyor. Bu bahsi geçen aydınlatma grubu tasarımının benzersi, ayrıca vasıtanın lambalarının tasarımına da uygulanmış. 

Hyundai Grandeur Retro Konsept

Grandeur’un kabini ise, vasıtanın dışına uygulanan basmakalıp-retro görüntüye ters olacak biçimde oldukça çağdaş planlanmış ki bunda, konsolun kocaman bir ekran ile donatılmış olmasının tesiri oldukça büyük. Hyundai, bu bahsettiğimiz ekrandaki bilgi cümbüş sistemi yazılımının tamamıyla yeni olduğunu aktarırken, vasıtanın koyu tonlardaki döşemeleri ve bordo renkli koltukları da göze oldukça güzel gözüküyor. 

Video ve resimlerle hem içini hem de dışını ayrıntılı olarak görme fırsatı tuttuğumuz yeni elektrikli Hyundai Grandeur konseptine dair rastgele bir teknik özellik ise henüz açıklanmadı. Buna ek olarak Hyundai’nin kısa bir vakit konsept versiyondan esin alan başka bir araba daha üreteceği rivayetleri de çevrede geziyor. Bu dedikodulardaki vasıtanın hangi model olacağı ise şimdilik bilinmeyen. 

Hyundai Grandeur Retro Konsept
 

Tags: Hyundai'nin Retro Konseptli Grandeur'una Yakından Bakın Categories: Otomobil
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ