Dizinin Kendisi Bu Kadar İzlenmedi: YouTuber'ın Reel 'Squid Game' Müsabakası 4 Günde 100 Milyon İzlendi [Video]

Dizinin Kendisi Bu Kadar İzlenmedi: YouTuber’ın Reel ‘Squid Game’ Müsabakası 4 Günde 100 Milyon İzlendi [Video]

Aralık 1, 2021 0

Netflix’in Güney Kore üretimi dizisi Squid Game, tüm dünyayı sallamayı ve Netflix’e rekor üstüne rekor kırdırtmayı muvaffak olmuştu. Platformun en kârlı üretimi olan dizi, haliyle internetin de yeni para kazanma ve içerik vasıtayı oldu. Squid Game çakması bir reyin Steam’de çıkış yaparak on binlerce oyuncuya erişti, YouTube’sa Squid Game’den geçilmez oldu.

Bütün de içerik üreticilerinin Squid Game akımı yavaş yavaş sönmeye başlamışken bu akımı canlandıran bir ad çıkageldi: YouTube’un cengaverlerinden MrBeast. Daha evvel devasa video projeleri ve müsabakalarıyla YouTube’da kendisini ispatlayan MrBeast, bu defa 456 şahsın katıldığı ve oyunların ve sahaların neredeyse birebir planlandığı bir Squid Game müsabakası tertip etmişti.

Video, 100 milyon izlenmeyi aştı:

squid game mrbeast

Birey başına 1000 dolar konan, başka bir deyişle toplam 456 bin dolar mükâfatın ipin ucunda olduğu bu müsabaka, 25 dakikalık bir videoyla paylaşılmıştı. Şu anda 80 milyon üyeye sahip MrBeast’in Squid Game videosu, yayınlanmasının üstünden dört gün geçmemişken 100 milyon izlenmeyi aşmayı muvaffak oldu. Bu yazıyı yazdığımız an haysiyetiyle video, 110 milyondan daha fazla izlenmiş gidişatta.

MrBeast’in paylaşımlarından yola çıkacak olursak Squid Game oyunun hazırlanma süreci, ekim ayının ortalarında başlamış. Ayrıca YouTuber, sosyal medyada paylaştığı değişik bir videoda tüm projenin takribî 3,5 milyon dolara patladığını açıklamıştı. Halihazırda pahalıya patlayan videolarıyla öğrenilen MrBeast’in en pahalı projesi de böylece aktüellendi.

MrBeast’in Squid Game videosunu izlemek istiyorsanız:

Tags: MrBeast'in Squid Game Yarışması 4 Günde 100 Milyon İzlendi Categories: Haberler
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ