Dolunayımı Çaldı Kaçtı: New World Oyuncuları Şimdiden Birbirini Dolandırmaya Başladı

Dolunayımı Çaldı Kaçtı: New World Oyuncuları Şimdiden Birbirini Dolandırmaya Başladı

Ekim 12, 2021 0

E-ticaret devi Amazon’un, her geçen gün daha da gelişmekte olan reyin sektörüne yatırımlar yaptığını geçmişte de görüyorduk. The Grand Tour isimli hoşlanılan araba programının oyununu yapan firma, bu oyunla istenen zaferi tutamamış, hatta daha sonra oyunu ortadan kaldırmıştı. Son olarak da karşımıza New World çıktı.

Devasa çok oyunculu bir üretim olan New World, henüz takribî 2 haftalık bir reyin. Daha evvel oyunculuk anlamında en gelişmiş ekran kartlarını yakmasıyla gündemimize taşıdığımız reyin, daha şimdiden dolandırıcılık sorunlarıyla gündeme gelmeye başladı.

Grup liderleri tüm altınları alıp kaçıyor:

New World

Bu mesele, oyunun Reddit sayfasında yapılan paylaşımlarla kendini gösterdi. Paradogg isimli bir kullanıcının aktardıklarına geçmeden evvel oyundaki işleyişi kısaca anlatalım.

Oyunda belirli bölgeler üzerine hakimiyet kurmak üzere birbirleriyle savaş içinde olan 3 ana grup bulunuyor. Oyuncular, bu grupların içinde gruplaşıp kendi birliklerini kurabiliyorlar. Bu birlikler de yeniden emin alanların hakimiyetini ele geçirmek ismine başka birliklere savaş açabiliyor. 

New World

Mevzubahisi bölge ele geçirildiğinde orada yapılan değiş tokuş operasyonları ve satın alımlar, vergi biçiminde alanın sahibi olan gruba gidiyor. Bu surattan oyunda bir grubun içinde olmak ve toprak sahibi olmak oldukça ehemmiyetli. Fakat sahip olunan bir alan yoksa, grubun varlığı ne yazık ki azaların ne kadar cömert olduğuna dayanıyor. 

New World

Buradaki mesele ise grup liderlerinin bu bireylerden ‘güya’ grubun bereketine topladıkları parayla kaçmasını yasaklayacak bir sistemin bulunmaması.

Paradogg’un yaşadığı vakada grup lideri, kalan son toprak parçasını elde etmek ismine topraksız kalan grubundan sanki para yalvardı. 200 oyuncu, tüm reyin içi parasını buraya aktardı toplamda takribî 60.000 altın. Bunun ardından grup lideri, yeni bir şahsiyet başlatıp topladığı parayı onun cüzdanına aktardı ve daha önceki kişiliği silip ortadan kayboldu.

Buradan sonra ise sunucu sanki kargaşaya çekildi. Güven meseleleri yaşayan onca birey, şu an yaşadığı kasvetleri Reddit’te, Paradogg’un gönderisinin altında paylaşıyor. New World oynarken grubun bereketine para bir araya gelecekse yoksul taklidi yapmanızı öneriyoruz.

Tags: New World Oyuncuları Birbirini Dolandırmaya Başladı Categories: Oyunlar
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ