Dying Light 2 – Fiyat, Oynanış Görüntüsü, Çıkış Tarihi

Mayıs 27, 2021 0


Polonya merkezli oyun geliştiricisi Techland’in birinci olarak 2015 yılında piyasaya sürdüğü zombi temalı hayatta kalma oyunu Dying Light, yıllar içerisinde kesimdeki yerini sağlamlaştırarak çeşidinin en âlâ oyunlarından biri haline gelmeyi başardı. Gerek PC’de gerek konsollarda milyonlarca oyuncu tarafından oynanan ve son derece olumlu geri dönüşler alan üretimin devamı için de bir müddettir çalışmalar devam ediyor.

Bu kapsamda geliştirici firma, Dying Light 2’nin çıkacağını geçtiğimiz yıllarda duyurmuş olsa da oyunun çıkış tarihi koronavirüs pandemisi nedeniyle süresiz olarak ertelenmişti. Ortadan geçen yaklaşık 1,5 yılın akabinde Dying Light 2 için resmi çıkış tarihi, fiyat bilgisi ve oynanış görüntüsü nihayet paylaşıldı.

Dying Light 2 Stay Human I Resmi oynanış görüntüsü

Geliştirici firma tarafından canlı yayında yapılan açıklamaya nazaran serideki ikinci imal, Dying Light 2 Stay Human ismiyle bu yılın sonunda piyasaya sürülecek. Öykünün ve takımın genişlediği bu oyunda da tıpkı birinci oyundaki üzere kıyamet sonrası bir dünyada hayatta kalmaya çalışacağız.

Oyunun kıssasından de bahsetmek gerekirse Steam, Dying Light 2 Stay Human’ı şu sözlerle tanıtıyor: “Virüs kazandı ve medeniyet Karanlık Çağ’a geri döndü. İnsanlığın son yerleşkelerinden biri olan Kent, yıkılmanın eşiğinde. Hayatta kalmak için çevikliğini ve dövüş yeteneklerini kullan ve dünyayı yine şekillendir. Seçimlerin herkesin yazgısını belirleyecek.”

Dying Light 2 Stay Human fiyatı ve çıkış tarihi:

Yapılan açıklamaya nazaran Dying Light 2 Stay Human, 7 Aralık 2021 tarihinde PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox Series XIS, Xbox One ve PC platformları için çıkış yapacak. Şu anda ön siparişe açık olan oyunun fiyatları ise şu biçimde:

PC (Steam)

  • Dying Light 2: 349 TL
  • Dying Light 2 Deluxe: 469 TL
  • Dying Light 2 Ultimate: 599 TL

PlayStation Store

  • Dying Light 2: 469 TL
  • Dying Light 2 Deluxe: 569 TL
  • Dying Light 2 Ultimate: 709 TL

Xbox Store

  • Dying Light 2: 470 TL
  • Dying Light 2 Deluxe: 575 TL
  • Dying Light 2 Ultimate: 700 TL

Hayranların gözünü yollarda bırakan Dying Light 2 Stay Human’da ayrıyeten Türkçe arayüz ve altyazı dayanağı de bulunacak. Pekala, siz oyun hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce ikinci oyun için yaklaşık 7 yıl süren bu bekleyişe değecek mi? Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Tags: Human, İçi̇n, oyun Categories: Oyunlar
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts