Dying Light 2’nin çıkış tarihi aşikâr oldu

Mayıs 27, 2021 0


Son vakitlerde oyun bölümü epeyce hareketli günler geçiriyor. Bilhassa Resident Evil : Village ve Returnal üzere merakla beklenen oyunların piyasaya sürülmesi ve çıkış tarihinin netleşmesi oyuncuları sevindiren haberlerden oldu.

Bu oyunlardan biri olan Dying Light 2, birinci olarak 2018 yılında gerçekleşen E3 fuarında duyurulmuştu. Ama hem pandeminin patlak vermesi, hem de yapımcıların oyuna daha fazla ayrıntı eklemesinden ötürü çıkış tarihi bir müddet ertelendi.. Son gelişmeler Dying Light 2 : Stay Human‘ın 7 aralıkta oyun severlerin karışına çıkacak

İşte karşınızda resmi oynanış fragmanı

Geçtiğimiz saatlerde fragmanı yayımlayan üretimci şirket Techland, oyunla ilgili kimi karanlık noktalara da ışık tuttu. Oyunda, insanlığın son kalesi olan “The City“de Aiden Caldwell isimli baş kahramanı canlandırıyorsunuz. Oyunun temelini zorlayıcı fizikî parkurlar ve yakın dövüşler oluşturuyor.

The City, bir felaketten sonra harabeye dönüşmüş ve neredeyse her yerde zombiler mevcut. Kentte son kalan beşerler bir-birleriyle daima çatışma ve hengame halinde olan farklı kümelere, mafyalara bölünmüş durumda. Gündüzleri işler nisbeten kolay olsada, geceleri işler zorlaşmaya ve enfekte olmuş zombiler kentte açıkça dolaşmaya başlıyor.

Kenti gece keşfetmek riskli olsada, büyük mükafatlar kazanmanıza imkan sağlıyor. Serbestçe dolaşam virüslü zombilerin yuvaları da en çok bu vakitlerde yağmalaya müsait oluyor. Bunların yanı sıra sizin verdiğiniz kararların oyunda büyük tesiri olacak, birtakım kümeler güçlenecek kimileriyse zayıflayacak ve The City sizin kararlarınızın sonuçlarına nazaran şekillenicek.

Oyunu dilediğiniz platformdan oynaya bileceksiniz

Yapımcılarının, Stay Human alt başlığı ile oyunculara, dünya ne kadar acımasız bir yer olsa bile tekrar de insan olmaları gerektiğini hatırlatan Dying Light 2 : Stay Human, bir çok platformda oynanabilir olacak. Oyun şuanda hem PC, hem Playstation 4 ve Playstation 5 ailesi, hemde Xbox Series X, Series S ve Xbox ONE için ön siparişe açılmış durumda.

Pekala siz yeni Dying Light 2 : Stay Human oyunu için heyecanlı mısınız?

Tags: oyun Categories: Oyunlar
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts