E3’te ve Başka Etkinliklerde Görmeyi Beklediğimiz Oyunlar

Haziran 8, 2021 0

Yaz mevsimi her sene oyun dünyasının iple çektiği ve dört gözle beklediği bir devirdir. Zira camiayı en çok heyecanlandıran oyunlarla ilgili duyurular bu vakit aralığında yapılır. Her ne kadar oyun dalı geçen sene pandemi hasebiyle gafil avlanmış ve münasebetiyle da E3 üzere oyun severlerin kalbinin attığı bir aktiflik iptal edilmiş olsa da bu sene işler hiç de o denli değil.

2021 yazı hem E3’e hem de birçok farklı firmanın kendi düzenlediği etkinliklere mesken sahipliği yapacak. Bilhassa geçen yıldan beri oyun dünyasını tesiri altına alan ertelenme furyası hasebiyle beklediğimiz çok fazla oyun birikmiş olması bu yılın E3’ünü daha da bir manalı kılıyor. O yüzden dilerseniz artık etkinliklere bir göz atmaya başlayalım. Bakalım bu sene hangi cephenin hangi oyunları göstermesi bekleniyor.

E3 ve başka etkinliklerde göreceğimiz oyunlar ve firma aktiflikleri:

 • Battlefield 6 tanıtımı,
 • Summer Game Fest Kickoff Live!,
 • Koch Primetime Gaming Stream,
 • IGN Expo,
 • Devolver Digital,
 • Ubisoft Forward,
 • Gearbox Entertainment,
 • Xbox ve Bethesda,
 • Square Enix,
 • PC Gaming Show,
 • Warner Bros,
 • Capcom,
 • Take-Two Interactive,
 • Nintendo,
 • EA Play

Battlefield 6 tanıtımı:

 • Tarih: 9 Haziran, 17:00 TSİ

E3 başlamadan evvel düzenlenecek bu tertiple birlikte uzun müddettir isminden sıkça kelam ettiren yeni Battlefield oyununu kanlı canlı olarak görebileceğiz. Kim bilir, tahminen E3’ten sonra düzenlenecek EA Play aktifliği sırasında oyunla ilgili daha ayrıntılı bilgiler de paylaşılır. Şayet tanıtımı izlemek istiyorsanız belirtilen tarihte ve saatte Battlefield’ın Youtube kanalını ziyaret etmeniz gerekiyor.

Summer Game Fest Kickoff Live!:

 • Tarih: 10 Haziran, TSİ 20:00

2020 yılında E3 iptal edildikten sonra birinci kez organize edilen Summer Game Fest Kickoff Live!, bu sene E3 düzenlenecek olmasına rağmen tekrar de karşımıza çıkacak. Görüntü oyun kesiminin bilindik isimlerinden Geoff Keighley’nin sunacağı aktiflik Twitch, Youtube, Twitter ve Facebook olmak üzere tüm büyük yayın platformlarından fiyatsız olarak izlenebilecek.

Summer Game Fest geçen sene iptal edilen E3’ün yerine düzenlendiği için birçok büyük firma iştirak gösterdi. Bu sene de iştirak gösterecek olan büyük firmalar bulunuyor. O yüzden yazının devamında paylaştığımız kimi etkinlikler Summer Game Fest üzerinden de takip edilebilecek. Summer Game Fest’i buraya tıklayarak Youtube üzerinden izleyebilirsiniz.

Koch Primetime Gaming Stream:

 • Tarih: 11 Haziran, 22:00 TSİ

Koch Media isimli şirket, Saints Row, Metro Exodus ve Timesplitter üzere üretimlerin yayın haklarını elinde tutuyor. İşte tam da bu sebepten bu aktifliği yakın takibe almakta yarar olabilir. Çünkü böylesine markaların haklarını elinde tutan bir kuruluş, değerli bir duyuru yapacak olmasa neden bu türlü bir aktiflik düzenlesin demekten kendimizi alamıyoruz.Tabii ki dereyi görmeden paçayı da sıvamamak gerek. Dileyenler yayını buradan izleyebilecekler.

IGN Expo:

 • Tarih: 11 Haziran, 23:00 TSİ

IGN’in uzun müddettir nizamlı olarak gerçekleştirdiği IGN Expo etinliklerinde yeni oyunlar tanıtılır, daha evvel paylaşılmamış oynanış görüntüleri gösterilir ve aktifliğe özel olarak yapılan birçok duyuru da bunların uğraşı olur. O yüzden şayet oyun kesimini yakından takip ediyorsanız IGN Expo’yu kaçırmamanızda yarar var. IGN Expo, Youtube ve Twitch kanalları üzerinden izlenebilecek.

Devolver Digital:

 • Tarih: 12 Haziran, saat açıklanmadı

E3’ün sevinç kaynağı olarak bilinen etkinlikler düzenleyen Devolver Digital, bu sene neler yapacak daima birlikte göreceğiz. Şu ana kadar aktifliğin neyle ilgili olacağına dair ser verip sır verilmedi. Firmanın geliştirdiği oyunlar ortasında Serious Sam, Fall Guys, Hotline Miami ve daha birçok farklı oyun bulunduğu için ne beklememiz gerektiği konusunda da kararsızız. Bizim üzere merak edenler, karşılıkları almak için aktifliği Youtube üzerinden izleyebilecekler.

Ubisoft Forward:

 • Tarih: 12 Haziran, 22:00 TSİ

Ubisoft, bu yılki Ubisoft Forward aktifliğinin E3 2021 bünyesinde düzenleneceğini duyurdu. E3 2021’in birinci gününde gerçekleşecek olan aktiflikte Ubisoft’un kısa ve uzun vadeli olmak üzere birçok projesi gösterilecek. Bilhassa de Assassin’s Creed ve Splinter Cell serilerinin VR sürümleri hakkında yeni açıklamalar gelmesini bekliyoruz. Birebir vakitte 2021’in Şubat ayında çıkması beklenirken aniden Ekim 2021’e ertelenen Far Cry 6 hakkında yeni bilgiler verilmesi de kuvvetle beklenen.

Natürel kelam konusu Ubisoft üzere büyük çaplı bir firma olunca kendimizi her türlü sürpriz duyuruya hazırlamamız da gerekiyor. Hiç beklemediğimiz, daha evvel duymadığımız bir projenin önündeki perdeler birinci kez bu sene açılabilir. Şayet yayınları kaçırmak istemiyorsanız, Ubisoft’un Youtube ve Twitch kanallarını takipte kalmanız gerekiyor.

Gearbox Entertainment:

 • Tarih: 12 Haziran, saat açıklanmadı

Gearbox Entertainment’ın E3 2021’de yer alacağı resmî olarak açıklanmış olmasına rağmen şimdi neyle karşılaşacağımız hakkında hiçbir bilgi yok. Bizim umudumuz, Ubisoft ile birebir günü paylaştıkları için art planda kalmamak ismine hayli büyük bir duyuru hazırlamış olmaları. Alışılmış Gearbox deyince akla gelen birinci oyun Borderlands oluyor. Gearbox’ın şu anda Tiny Tina’yı husus alan “spin-off” bir Borderlands oyunu üzerinde çalıştığını biliyoruz.

Unutmamak gerekiyor ki Gearbox tıpkı vakitte bir yayıncı da. Godfall isimli oyunun PlayStation 5’te yayınlanmasında büyük bir rol oynamış ve tıpkı biçimde Homeworld 3’ün yayınlanmasında da Blackbird Interactive’le işbirliği yapıyor. Özcesi Gearbox’ın düzenleyeceği aktiflikte Borderlands’ten tutun daha evvel ismini hiç duymadığımız yeni bir projeye kadar her şeyle müsabakamız mümkün.

Xbox ve Bethesda:

 • Tarih: 13 Haziran, 20:00 TSİ

Microsoft’un Bethesda’yı satın almasının üzerine oyun bölümünde büyük bir beklenti oluşmuştu. İşte bu yılki E3 muhtemelen bu beklentilerin karşılığını almaya başladığımız aktiflik olacak. Yapılan açıklamaya nazaran 90 dakika sürecek bu aktiflikte, bu satın alım sonrası ortaya çıkacak olan oyunlar zincirine ilişkin ayrıntılar ve bu sene Xbox için çıkarılacak oyunları göreceğiz. Aktiflik için paylaşılan görsele nazaran nihayet Starfield ile ilgili ayrıntılı bilgilere kavuşacağız. Aktiflik Youtube, Twitch, Twitter ve Facebook üzerinden takip edilebilecek.

Square Enix:

 • Tarih: 13 Haziran, 22:15 TSİ

Deus Ex’ten tutun Final Fantasy serisine kadar birçok oyunla gönlümüzü çalmayı başaran Square Enix bu yılki E3 gösterisinde yeni oyunlar tanıtacak ve hali hazırda çıkacağını bildiğimiz oyunlarla ilgili yeni bilgiler paylaşacak. Bilhassa de Deus Ex’in geliştiricisi olan Eidos Montreal’in şova katılacak olması heyecanımızı katlayan şeylerden biri. Aktiflik Youtube ve Twitch üzerinden izlenebilir olacak.

PC Gaming Show:

 • Tarih: 13 Haziran, saati açıklanmadı

2015’te başlayan PC Gaming Show vakit içerisinde büyük bir kitle tarafından ilgi gören bir aktiflik oldu. Aktifliğin geçmişinde Borderlands 3, XCOM 2, PUBG, Mount & Blade 2: Bannerlord ve Valheim üzere oyunlar olması da beklentiyi artıran ögelerden. O sebeple şayet önümüzdeki periyotta yapılacak etkinlikler ilginizi çekiyorsa PC Gaming Show’u katiyetle kaçırmamanız gerekiyor. PC Gaming Show’u Youtube, Twitch ve Twitter üzerinden izleyebileceksiniz.

Warner Bros.:

 • Tarih: 13 Haziran, saati açıklanmadı

Warner Bros.’un E3 2021’de güçlü bir iştirak yapması beklenmese de mevzubahis elinde çok güçlü telifler tutan bir şirket olunca tekrar meraklanmadan edemiyoruz. Beklentimiz Left 4 Dead’e benzerliğiyle dikkat çeken Back 4 Blood hakkında ayrıntılı bilgiler edinmek. Natürel Gotham Knights, Suicide Squad: Kill the Justice League ve yıllardır hayali kurulan, sonunda da gerçek olan Hogwarts Legacy üzere oyunlar da radarımızda.

Capcom:

 • Tarih: 14 Haziran, saati açıklanmadı

Capcom her ne kadar devasa bir firma olsa da tanıtabileceği imaller ile ilgili bir iddiada bulunmak bu basamakta çok sıkıntı. En yüksek ihtimalle PlayStation 5 özel oyunu olarak çıkacak olan Pragmata hakkında biraz daha fazla bilgiye ulaşabileceğimiz. Fakat Capcom’un büyüklüğünü de göz gerisi etmeyip her an çarpıcı bir duyuruyla müsabaka ihtimalimiz olduğunu hatırlatmak istiyoruz.

GTA 6’yı ucundan da olsa görebileceğimiz, Rock Star’ın ana şirketi Take-Two Interactive’in aktifliği:

 • Tarih: 14 Haziran, saati açıklanmadı

Take-Two’nun neler açıklayacağı ve nelerden bahsedeceği tam olarak bir muamma. Firmanın sahip olduğu lisanslara bakınca bir kestirimde bulunmak da hayli zorlaşıyor. GTA 5’in yeni kuşak konsollara gelecek güncellemesiyle alakalı bilgi verilebilir, BioShock 4 ile ilgili yeni ayrıntılar paylaşılabilir. Yani anlayacağınız Take-Two’nun bir dev olması ve rastgele bir bilgi paylaşmamış olması sınırsız ihtimal ortasında kaybolmamıza sebep oluyor.

Nintendo:

 • Tarih: 15 Haziran, 19:00 TSİ

Geçen sene bu usul bir aktiflik yapmayan Nintendo’nun bu sene bir tertip düzenliyor olması duyuracağı değerli bir şeyler olduğuna işaret ediyor. Yaklaşık 40 dakika süreceği açıklanan aktiflikte çoğunlukla 2021 yılında çıkacak olan oyunlarla ilgili bilgiler paylaşılacak. Kim bilir tahminen de Nintendo Switch Pro’yu gösterme planları bile yapılıyor olabilir.

EA Play:

 • Tarih: 22 Haziran, saat açıklanmadı

EA Play, E3 2021 programına dahil olmasa da atlanamayacak kadar heyecan verici bir aktiflik. Birebir vakitte açıklanan programlara nazaran bu yaz yapılacak aktifliklerin de sonuncusu olacak. EA’in bu türlü bir aktiflik düzenlemesindeki kilit noktalardan biri, zati Battlefield 6 için ayrıyeten bir aktiflik düzenliyor olması. Yani ellerinde gösterecekleri farklı ve daha argümanlı oyunlar olabileceğini beklemeliyiz. Dragon Age 4 ve Mass Effect 5 üzere sürprizler karşımıza çıkabilir.

Oyun dünyasının bayramı olarak isimlendirebileceğimiz yaz sürecinde yapılacak etkinlikler bu kadar. Hareketli bir süreç bizleri bekliyor. Şayet yeni bir aktiflik duyurusu yapılırsa yazımızı güncelleyeceğimiz için bizi takipte kalın. Ayrıyeten tüm bu etkinlikler yapılırken biz de bir yandan izliyor ve kıymetli gördüğümüz ayrıntıları sizlerle paylaşıyor olacağız.

Tags: etkinlik, Ki̇, Olması, oyun, yeni Categories: Oyunlar
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts
Cevap Yazın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

maltepe escort ataşehir escort kartal escort pendik escort ataşehir escort göztepe escort kadıköy escort ümraniye escort anadolu yakası escort kadıköy escort göztepe escort pendik escort kartal escort kurtköy escort kartal escort maltepe escort tuzla escort tuzla öğrenci escort avrupa yakası escort bakırköy escort ataköy escort avcılar escort beylikdüzü escort maltepe escort maltepe 18 yaş escort maltepe 100 tl escort kartal escort erenköy escort maltepe escort 100 tl escort anal yapan escort çin escort fransız escort ataşehir escort göztepe escort maltepe escort kartal escort pendik escort escort bayan ataşehir escort çekmeköy escort istanbul escort acıbadem escort çekmeköy escort kurtköy escort maltepe escort pendik escort kadıköy eskort bostancı escort göztepe escort göztepe escort pendik eskort kurtköy escort kadıköy escort bostancı escort göztepe escort kurtköy escort pendik escort kartal escort çeşme escort urla escort anadolu yakası escort avrupa yakası escort sınırsız escort keçiören escort eryaman escort batıkent escort samsun escort terme escort atakum escort bostancı escort kadıköy escort akyarlar escort göltürkbükü escort gümbet escort dragos escort aydınlı escort kurtköy escort pendik escort