EA’dan Milyonlarca Oyuncunun Ağzını Sarih Vazgeçecek Açıklama: FIFA 23 Hiçbir Zaman Gelmeyebilir

EA’dan Milyonlarca Oyuncunun Ağzını Sarih Vazgeçecek Açıklama: FIFA 23 Hiçbir Zaman Gelmeyebilir

Ekim 12, 2021 0

Video reyin sektörünün köklü adlarından Electronic Arts EA, özellikle de futbol oyunlarının tutkunu olanları şaşkına çevirecek bir açıklamada bulundu. Firmanın resmi internet sitesi üzerinden yapılan açıklamalarda FIFA 22’nin çıkışının ilk haftasına ait bir değerlendirmede bulunan işletme, FIFA 23’ün hiçbir zaman piyasaya sürülmeyebileceğinin sinyallerini verdi

Electronic Arts’ın hazırladığı metinde, FIFA 22’nin daha şimdiden 9,1 milyon kopya sattığı ifade edildi. İşletme, FIFA 22 sahiplerinin 7,6 milyon adet Ultimate Team ekibi oluşturduğunu beyan ederken, şu ana kadar da 460 milyonu aşkın karşılaşma yapıldığı ifade edildi. Electronic Arts, gelen ilk hafta bilgilerinin çok iyi olduğunu ve bunun iftihar kaynağı olduğunu belirtiyor. Peki bir işletme, her şey bu kadar iyi giderken FIFA 23’le alakalı bütün olarak ne düşünüyor? 

“Futbolun geleceği, her anlamda çok parlak”

EA

Electronic Arts, futbolun geleceğinin hem hakikat hem de dijital dünyada çok parlak olduğunu, bu surattan da oyunculara en iyi tecrübeyi sunmaya devam edeceklerini belirtiyor. Bu bağlamda; 700’den fazla ekip, 100 stadyum, 30’dan fazla lig ve 17 binden fazla oyuncu ile lisans uyuşmasını sürdüreceklerini ifade eden işletme, bu uyuşmaların devamı için de ellerinden gelen her şeyi yapacaklarını söylüyor.

Ancak; firmanın kafasında değişik düşünceler de var gibi. Öyle ki işletme, geleceğe müteveccih olarak futbol oyununun yine adlandırma fikrini değerlendiklerini belirtti. Hatta bu mevzuyla alakalı bazı araştırmalar da sürdüren takım, tüm ortaklıklardan ayrı yakalanan ‘FIFA’ adı lisansı için kontratı yine gözden geçireceğini ifade ediyor. Şayet yapılan araştırmalar neticesinde daha iyi bir alternatif tespit edilir ya da ad hakkı kontratında bir fesih olursa, milyonlarca oyuncu FIFA 23 ile hiçbir zaman tanışamayabilir. Bildiğiniz gibi Konami, popüler futbol reyin tezsi PES’in ismini bu sene haysiyetiyle ‘eFootball’ olarak değiştirmişti. Şayet EA’in araştırmaları FIFA adını değiştirmenin fayda saylayacağı güzergahında bir netice verirse gelecek sene FIFA tarafında da bir ad farklılığı ile karşılaşabiliriz.

Tags: FIFA 23 Hiçbir Zaman Gelmeyebilir Categories: Oyunlar
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ