Efsane Opel Manta elektrikli hali ile geri dönüyor!

Mayıs 24, 2021 0

Opel’in efsanevi arabası Opel Manta, elektrikli hali ile asfaltlara geri dönüyor. Opel Manta ElektroMOD, nostalji sevenlerin hayallerini süsleyecek.

Opel, neo-klasik modeli Manta GSe ElektroMOD’u tanıttı. Bir vakitlerin efsanevi modeli Manta’nın çağın gereklerine uygun olarak yorumlandığı Manta GSe; LED far, Pixel-Vizor ve Pure Panel kokpit olmak üzere en yeni Opel teknolojileriyle harmanlanmasıyla dikkatleri üzerine çekiyor. Yeni Opel Manta GSe’de çağdaş çağın gereğini yerine getiren sıfır emisyonlu 108 kW / 147 HP gücündeki batarya elektrikli elektromotor, 200 km’lik menziliyle beklentileri karşılıyor. Dördüncü vitesin akabinde otomatik kullanıma imkan tanıyan manuel şanzıman ve arttan itiş özellikli aktarma yapısı ise sportif sürüş keyfini doruğa taşıyor.

Üstün Opel teknolojileri ortasında yer alan yeni Opel Pixel-Vizor’ün LED ekranı dış etrafla irtibat kurabilirken, Manta GSe’nin iç yerindeki Opel Pure Panel ise araca ilişkin tüm bilgi ve bilgileri ekrana taşıyabiliyor. Çağdaş bir klasik formundaki Manta GSe’nin tesirli müzik sistemi, sarı dekorlu sportif koltukları, 3 kollu direksiyon simidi, kokpit ve kapı panellerindeki neo klasik dokunuşlar ve şık tavan döşemesi ise bir arabadan alınacak zevki her tarafıyla azamiye çıkartıyor.

Yeni Opel Manta GSe ElektroMOD, çağdaş teknoloji ve yeni dizaynların kullanılarak klasik arabaların RestoMod’lara olan dönüşümünün en nadide örnekleri ortasında yer alıyor. Büsbütün batarya ile çalışan Manta, birebir vakitte standart bir Opel GSe kadar sportif nüansları da bünyesinde barındırıyor. Bu kapsamda hem teknik ve tasarım modifikasyonu hem de çağdaş sürdürülebilir hayat üslubu manalarında kullanılan MOD kısaltması, modelin ismini ElektroMOD olarak tamamlıyor. Opel Manta’nın ikonik siyah motor kaputunun altındaki dört silindirli motorun yerine gelen elektromotor ise, model ismindeki GSe’nin e harfini oluşturuyor.

Yeni Manta GSe Elektromod; 1974 ve 1975 yıllarında üretilen 77 kW ve 105 HP gücündeki birinci jenerasyon Manta GT/E’nin akabinde, Opel fabrikası tarafından üretilen şimdiye kadarki en güçlü Manta olarak ön plana çıkıyor. 108 kW/147 HP gücünde elektromotora sahip 2021 model Manta GSe, birinci hareket anından itibaren 255 Nm azamî torku kullanıma sunuyor.

Tags: mod, Opel, yeni Categories: Haberler
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts