Facebook Uygulamasında Karanlık Mod Ortadan Kayboldu

Mayıs 27, 2021 0

Karanlık mod, son birkaç yılda uygulamaların olmazsa olmaz özelliklerinden biri haline gelmiş durumda. Özellik öylesine tanınan hale geldi ki Facebook, Twitter üzere devler dahi bu akıma karşı koyamayarak uygulamaları için karanlık mod özelliği yayınladılar.

Dünyanın farklı bölgelerinden kullanıcıların Twitter’daki paylaşımlarına nazaran Facebook’un son uygulama güncellemesinden sonra hem iOS hem de Android sürümünde karanlık mod ortadan kayboldu. Facebook şimdi bahisle ilgili bir açıklamada bulunmadığından bunun bir yanılgı sonucu mu yoksa kasıtlı olarak mı gerçekleştiği bilinmiyor.

Kendi gerçekleştirmiş olduğumuz denetimlerde karanlık modun güncellemeden sonra dahi var olmaya devam ettiğini gördük. Dolayısı ile kelam konusu durumdan tüm kullanıcıların etkilenmediğini ve olayın direkt uygulama güncellemesiyle temaslı olmadığını söz edebiliriz

Şu an için sorun, resmi bir ağızdan onaylanmadığından ve kasıtlı olarak gerçekleştirilip gerçekleştirilmediği bilinmediğinden bir tahlile de sahip değil. iOS ya da Android fark etmeksizin uygulamayı aydınlık temada kullanıyorsanız Ayarlar>Karanlık Mod adımlarını uygulayarak karanlık modun var olup olmadığını denetim edebilirsiniz. Karanlık Mod seçeneğini göremiyorsanız muhtemelen kelam konusu meseleden etkileniyorsunuzdur.

Tags: Karanlık Mod, uygulama Categories: Mobil
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts