Facebook, Yalnızca Son 5 Senede Saklılık ve Güvenliğe Tükettiği Dudak Uçuklatan Parayı Açıkladı

Facebook, Yalnızca Son 5 Senede Saklılık ve Güvenliğe Tükettiği Dudak Uçuklatan Parayı Açıkladı

Eylül 27, 2021 0

Bugüne kadar platformdaki içerikleri sorgulama şekliyle alakalı yoğun tenkitlere maruz kalan Facebook, son yarıyıllarda Instagram’ın genç kızlar üzerindeki negatif tesirini görmezden gelmekle ve seçkin şahıslara özel muamele yapmakla yargılanmıştı. 

Karşı karşıya kaldığı iddiaları reddetmek isteyen firma, bu mevzuya ne kadar önemsediğini ispatlamak için son yarıyılda muhtelif raporlar yayınlamaya başladı. Firmanın son olarak yayınladığı rapor, teknoloji devinin saklılık ve güvenlik tedbirleri için ne kadar bütçe ayırdığını ortaya koydu.

Facebook, bu senenin ilk yarısında üç milyardan fazla sahte hesabı kaldırdığını belirtti

facebook

Platform ile alakalı her türlü mesullüğü aldıklarını belirten Facebook, son birkaç senede büyük güçlüklerin üstesinden geldiklerini dile getirirken, aynı zamanda son 5 sene içerisinde platform genelinde güvenliğin sağlanması için 40 binden fazla Facebook çalışanını bu göreve cettiğini dile getirdi.

Yapılan açıklamaya göre Facebook, bu senenin ilk yarısında üç milyardan fazla sahte hesabı ve COVID-19 ile ilgili 20 milyon yanlış bilgi kapsayan haberi kaldırmış vaziyette. Firmanın 2016 senesinden bu yana platformda saklılık ve güvenlik tedbirlerinin alınması ve hasarlı içeriklerin kaldırılması için yaptığı yatırım ise toplam 13 milyar dolar.

Tags: facebook, Gizlilik ve Güvenlik İçin Ne Kadar Para Harcadı? Categories: Haberler
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts