Far Cry 6’nın Devasa Haritası Ortaya Çıktı

Mayıs 29, 2021 0

Dün yayınlanan Far Cry 6 oynanış görüntüsü, serinin hayranlarını hayli heyecanlandırdı. Hatta birtakım oyuncular, Far Cry 6 hakkında spekülasyonlar ve tezler üretmeye başladı bile. Yayınlanan fragmanlarda oyunun ana karakteri Dani Rojas ve baş kötümüz Anton Castillo hakkında bilgiler vardı.

Yeniden de hayranlar, bundan fazlasını yakalamayı başardı. Esasen Ubisoft’un “Far Cry 6, Far Cry serisindeki en büyük haritaya sahip olacak” açıklamasıyla heyecanlanan oyuncular, harita hakkında daha çok bilgi istiyordu. Bir Reddit kullanıcısı ise fragmandaki ufacık bir sahnede gördüğü haritayı oyuncular ile paylaştı.

İşte o harita:

Bu görsel dışında öbür görseller de paylaşıldı fakat o görsellerde ya harita çok bulanık ya da kimi kısımları gizlenmiş bir formda görünüyordu. Haritadan anlaşılacağı üzere oyunun haritası büyük, tek kesim bir ada ve onun güneybatısında yer alan daha küçük bir adadan oluşuyor. Bu küçük adanın ya oyunun başlangıcında ya da Far Cry 3’te olduğu üzere oyunun en sonunda erişilebilir olacağı iddia ediliyor.

İsminin “Yara” olduğu söylenen bu ada ülkesinin zalim diktatörü Castillo’nun hükümetini devirmeye çalışan bir gerilla kümesinin üyesi olan Dani Rojas’ı denetim edeceğimiz Far Cry 6’da farklı alanlar olacağı aslında fragmanda açıklanmıştı. Reddit’te paylaşılan görselde ise haritanın farklı alanlarının farklı renklerde olmasının sebebinin ormanlar, kentler ve kumsallar üzere alanları belirtmesi olduğu tez edildi.

Ayrıyeten öteki bir Reddit kullanıcısı bu haritada bulunan küçük adanın fragmanda gördüğümüz adaya epey benzediği fikrini ortaya attı.

Haritanın tamamının oynanabilir olacağını düşünürsek nitekim de hayli büyük olduğu söylenebilir. Hatta Ubisoft’un bugüne kadar hazırladığı en büyük haritalardan biri olma ihtimali var. Bununla birlikte büyüklüğün, tek başına o haritanın kalitesini yansıtmadığını da unutmamak lazım çünkü her ne kadar büyük bir harita olsa da içinde keşfedilecek ve yapılacak kâfi aktivite olmadıktan sonra büyüklüğün oyuncular için pek de bir mana tabir etmediğini biliyoruz.

Pekala, siz argüman edilen bu Far Cry 6 haritasını nasıl buldunuz? Sizce fazla mı büyük yoksa ülkü mi? Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Tags: Ada, Baş, Far, far cry 6, harita Categories: Oyunlar
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts