Fenerbahçe, Kendi Kripto Parası Üzerinde Çalışıyor

Mayıs 29, 2021 0

Geçtiğimiz hafta Fenerbahçe’nin başkanlığına tekrar aday olduğunu duyuran Ali Koç, kulübün gelecek 3 dönemde izleyeceği ekonomik programı açıkladı. İkinci 3 yıllık başkanlık sürecine girmeyi hedefleyen Koç, açıklamalarına kripto paralar alanında yapılacak teşebbüsleri de ekledi.

Açıklamalarında dijital yatırımların değerinden bahseden Lider Ali Koç, kulübün yeni gelir kaynaklarından birinin kripto paralar olacağını açıkladı. Fenerbahçe’nin eserlerinin satıldığı sitenin daha etkin hale getirileceğini belirten Koç, dijital kanalların tümünden yılda 100 milyon lira gelir sağlamayı hedeflediğini söz etti.

Aylardır konuşulan ‘FenerCoin’ her an duyurulabilir

Mart ayında Fenerbahçe’nin Socios ile Chiliz kripto parası hakkında görüştüğüne dair tezler ortaya çıkmıştı. Galatasaray, Trabzonspor, Başakşehir ve Göztepe üzere birçok Türk grubuyla görüşen Socios, dünya çapında gruplarla yaptığı mutabakatla bu mevzuda en seçkin uygulama olarak anılıyor. Bu olaylarla güçlenen Fenerbahçe’nin kendi kripto parasını çıkaracağı argümanları, Ali Koç’un açıklamalarıyla neredeyse doğrulanmış bulunuyor.

Koç, dijital gelirlerde 100 milyon TL’yi hedefliyor

Ali Koç’un gelecek 3 dönemde izleyeceği mali disiplinin değerli bir kısmını, dijital alanda sağlanan gelirler kapsıyor. Fenerium sitesini daha faal hale getirmeyi planlayan Koç, kripto para ve online ödeme başlıklı birçok yeniliği kulüple tanıştırmaya hazırlanıyor. Ali Koç, 3 dönemlik mümkün başkanlığının son yılında Fenerbahçe’nin dijital alandan elde ettiği yıllık 40 milyon liralık geliri 100 milyon liraya çıkarmayı hedefliyor.

Tags: Ali̇, dijital, Geli̇r, koç, para Categories: Haberler
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts