Fitbit’in Yeni ‘Horlama Takibi’ Özelliği Ortaya Çıktı

Mayıs 30, 2021 0

Fitbit, bilhassa aktivite takibi konusunda hayli başarılı giyilebilir aygıtlar üreten bir firma olarak tanınıyor. Ülkemizde pek tanınan olmasa da dünya çapında hayli sevilen bir marka. Ürettiği giyilebilir aygıtlarının temel hedefleri ise sıhhat ve antrenman takibi yapılması olduğu için belli bir kullanıcı kitlesine hitap etmekte.

Her bütçeye uygun ve farklı aktiviteleri tercih edenler için özel bileklik ve saatler üreten Fitbit’in yakın vakitte “Horlama ve ses takibi” özelliğini getireceği ortaya çıktı. Şimdi etkin olarak kullanıma sunulmamış olsa da bu özelliklerin ne olduğu ve nasıl çalıştıkları ortaya çıktı.

İşte ortaya çıkan bilgiler:

Fitbit’in Android uygulamasına gelen son güncellemenin içinde şimdi faal edilmemiş lakin büsbütün kullanıma hazır bir “Horlama ve ses takibi” menüsü ortaya çıktı. Bu menünün içindeyse horlama ve ses takibi özelliğini açıp kapatma, uyurken etrafınızda oluşan gürültü kirliliğini ölçme, horlama kayıtlarınızı görme ve uyku nizamınıza nazaran size bir “Uyku Hayvanı” seçilmesi üzere seçenekler mevcut.

Eklenen bu özelliklerden gürültü kirliliği kısmında, hem uyumadan evvel hem de uyurken bulunduğunuz yerin uyumaya ne kadar uygun olduğunu ve uykunuzu bölebilecek sesleri görebiliyorsunuz. Horlama takibinde ise Fitbit, sizin mi yoksa birlikte uyuduğunuz kişinin mi horladığını bilemeyeceği için o kişinin de horlamasını otomatik olarak kaydediyor. Bu kayıtları daha sonra akıllı telefonunuz üzerinden tekrar dinleyebiliyorsunuz.

Elbette, tüm bu özelliklerin çalışması için üzerinde dahili mikrofonu bulunan bir Fitbit modeline gereksiniminiz olduğunu unutmayın. Bu özelliklerin düzgün çalışabilmesi için istenilen şartlar ise “Fitbit bilekliğinizin en az %40 şarjının olması ve uyurken müzik ya da ortam sesleri dinlememeniz” olarak belirtilmiş.

Fitbit uygulamasına eklenen öteki bir özellik ise “Uyku Hayvanı” özelliği. Bu özellik aslında ahenge formunuza nazaran size hangi hayvana benzediğinizi gösteren bir sistem. Şu anda mevcut uyku hayvanları şu formda:

  • Deliksiz uyuyan: Ayı
  • Kesim parça uyuyan: Yunus
  • Hafif uyuyan: Zürafa
  • Kısa uyuyan: Sinek kuşu
  • Uykuya yavaş dalan: Kanguru
  • Derin uyuyan: Kaplumbağa

Fitbit, şu anda bu özellikleri şimdi kullanıma sunmadı lakin gelecek güncellemede ayrıntıların eklenip özelliğin uygun aygıtlar için kullanılabilir olması bekleniyor.

Tags: Horlama, İçi̇n, Ses, Taki̇bi̇, Uyku Categories: Teknoloji
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts