Fiyat performans noktasında tezli mekanik klavyeler

Mayıs 31, 2021 0

Mekanik klavyeler daha çok oyuncuların ilgi odağına giriyor. Lakin sıkça yazı yazan bireyler için de mekanik klavyelerin avantajlı olduğunu söyleyebiliriz. Bu kapsamda oyuncular için öne çıkan modellerle yazı yazanlar için ülkü eserleri bir ortaya getirdik. Sizler için 1.000 TL altı en düzgün mekanik klavyeler listesi hazırladık.

Derlediğimiz eserlerin ayrıntılarını yazımızda açıkladığımız üzere dikkat etmeniz gereken kriterleri de belirtiyoruz. Hasebiyle gereksiniminize uygun gerçek kararı basitçe verebilirsiniz.

Mekanik klavye alırken dikkat edilmesi gerekenler

Her klavyede olduğu üzere mekanik klavyelerde de birinci göz önüne alacağınız nokta tasarım olacaktır. Estetik manzaranın yanı sıra eserin ergonomisi epey değerlidir. Ayrıyeten klavye boyutuna da karar vermeniz gerekecektir. Kullanım alanınız dar değilse tam boyutlu modeller size avantaj sağlayacaktır fakat alandan tasarruf etmek istediğinizde kompakt seçeneklere yönelebilirsiniz.

Başka yandan RGB aydınlatma, ergonomik tasarımı destekleyen bilek takviyesi üzere ögelere da dikkat etmeniz gerekiyor. 1.000 TL altı en güzel mekanik klavyeler listemizde bu kapsamda farklı opsiyonlar yer alıyor.

Mekanik klavyenin bizlere sunduğu en büyük avantaj her tuşun kendi anahtarına sahip olmasıdır. Bu yüzden anahtar yapısı en değerli noktalardan biridir. Piyasada çoğunlukla Cherry markasının ürettiği eserleri görüyoruz. Markanın ise üç temel anahtar tipi var. Bu anahtarlar ise; tıklanabilir, dokunsal ve doğrusal biçiminde ayrılıyor. Lakin markaların kendi ürettiği yahut farklı üreticilerden çıkan anahtarları da piyasada görebiliyoruz.

Tıklanabilir anahtarlar yüksek ses çıkarır ve çoklukla oyuncuların tercihi olur. Dokunsal anahtarlar ise yazı yazmaya daha uygundur. Doğrusal anahtarların avantajı ise rekabetçi oyunlarda ortaya çıkar. Bu yapıda, süratli formda tuşa basma imkanınız olacaktır.

1.000 TL altı en güzel mekanik klavyeler

Derlediğimiz listede fiyat performansıyla argümanlı modellere yer vermeye itina gösterdik. Dilerseniz lafı uzatmadan belirlediğimiz modeller ayrıntılarına bakalım.

1 – Corsair Gaming K68

Oyunculara yönelik eserleriyle tanınan olan Corsair, mekanik klavye tarafında da savlı modellerle karşımıza çıkıyor. Kablolu kontağa sahip tam boyutlu aygıt; doğrusal anahtarla geliyor ve rekabetçi oyunculara hitap ediyor. Ayrıyeten eserde bilek takviyesi görüyoruz. Aydınlatma tarafında ise eserde kırmızı LED mevcut.

Eseri buradan satın alabilirsiniz.

2 – HyperX Alloy Origins

1.000 TL altı en yeterli mekanik klavyeler listemizdeki eserler ortasında HyperX Alloy Origins de yer alıyor. Kompakt dizaynlı klavye, size alandan tasarruf etme bahtı sunarken, RGB aydınlatmasıyla da dikkat çekiyor. Ayrıyeten çıkarılabilir USB – Tip C kablolu eserde HyperX’in kendi mekanik anahtarlarını görüyoruz.

Eseri buradan satın alabilirsiniz.

3 – Keychron K6

Derlememizdeki kompakt modellerden Keychron K6, kablolu ve kablosuz temas teknolojilerine sahip. Hem oyun hem de yazı için uygun olan klavye, 50 milyon tuş vuruş ömrüne sahip Gateron anahtar kullanıyor. Gateron anahtarın dokunsal karşılık müddetine sahip olduğunu da belirtelim. Ayrıyeten RGB aydınlatmalı model 4.000 mAh pil ile geliyor. 3 saatte şarj olan eser, 240 saate kadar kullanım ömrü sunuyor. Lakin RGB çalışırken bu mühlet 72 saate düşüyor.

Eseri buradan satın alabilirsiniz.

4 – Asus RA05 TUF Gaming K3

Asus’un oyuncu odaklı eserlerinin yer aldığı TUF Gaming serisinden bir eser de 1.000 TL altı en düzgün mekanik klavyeler listemizde mevcut. RGB aydınlatmalı aygıtta 50 milyon kere basmaya sağlam anahtarlar görüyoruz. Başka yandan modeldeki mıknatıslı bilek dayanağı ergonomi açısından öne çıkıyor.

Eseri buradan satın alabilirsiniz.

5 – Cooler Master CK550 V2

Tayvan merkezli marka Cooler Master’ın modeli, tam boyutlu tasarımı ve RGB dayanağıyla öne çıkıyor. Yazılım dayanağı sayesinde eserde istediğiniz tuşa 16.7 milyon renkten istediğinizi atayabiliyorsunuz. Başka yandan bilek dayanağına de sahip klavyede, 50 milyon sefer basıma sağlam anahtar yer alıyor.

Üstteki eserlere ek olarak 1.000 TL altı en uygun mekanik klavyeler listemizde alternatifler de var. Hem eser fiyatlarına hem de öbür modellere aşağıdaki irtibattan ulaşabilirsiniz.

Önerdiğimiz tüm eserlere buradan ulaşabilirsiniz.

6 – Razer Blackwidow V3

7 – Logitech G512

8 – Glorius Modüler RGB mekanik klavye

Tags: Anahtar, Klavye, Modeller, Rgb, ürün Categories: Donanım
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts