Gelecekten Günümüze Gelmiş Bir Tank Gibi... Hibrit Crossover BMW Concept XM Tanıtıldı

Gelecekten Günümüze Gelmiş Bir Tank Gibi… Hibrit Crossover BMW Concept XM Tanıtıldı

Aralık 5, 2021 0

Almanya merkezli otomotiv devi BMW, tertip ettiği bir aktiflikte tertemiz hibrit crossover modeli Concept XM‘i tanıttı. Taşıtın adındaki konsept vurgusu, bu taşıtın piyasaya sürülmeyeceğini düşündürüyor olsa da gidişat pek böyle olmayabilir. Çünkü sektör kaynakları, bu taşıtın 2023 senesinde piyasaya sürülecek hibrit crossover modelinin yapım evveli versiyonu olduğunu düşünüyorlar.

Concept XM, isminden de kavrayabileceğiniz üzere BMW’nin yüksek performanslı M serisinin bir abonesi olacak. Tasarımıyla zati kendine hayran vazgeçecek vasıta, performansıyla da göz dolduracak gibi görünüyor. Peki BMW’nin önümüzdeki senelerde piyasaya sürmesi beklenen crossover modeli harcayıcılara neler sunuyor?

Karşınızda BMW Concept XM

BMW Concept XM

BMW’nin yeni crossover modeli, artık iyiden iyiye özümsemek zorunda vazgeçildiğimiz kocaman ızgaralarla geliyor. Bu ızgara, etrafını saran bir LED farın içerisine yerleştirilmiş vaziyette. Taşıtın değişik ön far tasarımı ise oldukça ince ve sert bir duruşa sahip. Eş bir gidişat, arka kısımda da bizleri karşılıyor. İncecik şerit LED aydınlatma, Concept XM’e etkileyici bir hava katmış gibi görünüyor.

Concept XM

Taşıtın iç tasarımı da en dış tasarım kadar acayip. Firma, şimdilik konsept olan crossover vasıtasında devasa bir ekran kullanıyor. Gösterge oturumu ile multimedyayı birleştiren bu ekran, harcayıcılara oldukça etkileyici bir tecrübe sunacak gibi görünüyor. Kahverengi ve karbonfiber malzemenin uyumunu gördüğümüz iç tasarımda, tavan kaplamasının tamamen aydınlatılıyor oluşu da dikkatlerden kaçmıyor.

BMW crossover

BMW Concept XM’in hibrit olacağını zati söylemiştik. Peki bu vasıtada nasıl bir efor ile karşılaşacağız? Mevzuyla alakalı yapılan açıklamalarda, Concept XM’in 750 at eforunda ve 1.000 Nm tork kıymetine sahip olacağı ifade edildi. Taşıta efor sağlayacak V8 motora entegre edilecek hibrit sistem ise 48 kmlik erim sunabiliyor. Taşıtın 0-100 kilometre/sa süratlenmesi ise muhtemelen 4 saniyenin altında. 

crossover

BMW, taşıtın resmi çıkış tarihi ve maliyeti ile alakalı hiçbir şey söylemedi. Ancak sektör kaynakları, 150 bin dolar ortamı maliyetlerden bahsediyorlar. Bu sual işareti, çok büyük bir olasılıkla 2022 seneyi içerisinde giderilmiş olacak.

BMW

Tags: Hibrit Crossover BMW Concept XM Tanıtıldı Categories: Haberler
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ