Google Assistant’a Siri özelliği!

Mayıs 26, 2021 0

Google Assistant, Android 12 ile yeni bir özellik kazandı. Hizmet, tıpkı iPhone‘un Siri‘si üzere Android’in güç düğmesine uzun basılarak çağrılabilme yeteneğine sahip oldu. Bununla birlikte özellik, telefonu sesle kapatma yeteneği de kazanıyor.

Android 12, yeni Material You lisanı de dahil olmak üzere işletim sistemine bir dizi görsel ve dokunsal değişiklik getiriyor. Halihazırda görülen değişikliklerden biri, telefonun güç düğmesine uzun basarak Google Assistant‘a erişim sağlayacak

Google Assistant birçok özelliğe emsal biçimde çalışacak

Yeni özellik telefonun güç seçeneğine uzun basıldığında ekranda beliren Google seçeneklerine misal biçimde çalışacak. Bu tasarım, Pixel telefonlarını Samsung Galaxy serisi üzere aygıtlarla birebir düzeye getirmenin bir öbür yolu olacak.

Öte yandan Google Arama uygulaması, yeni bir beta güncellemesi aldı ve Assistant‘ı kullanmanın yeni yolu için uygulama içi açıklayıcı ekledi. Açıklayıcıya nazaran, Android 12‘de telefonu kapatmak için iki farklı yol görünüyor.

Birincisi, güç menüsüne erişmek için güç ve ses düzeyini tıpkı anda açarak mümkün oluyor. Başkasıysa aygıtı kapatmak için Google Assistant hizmetine ‘Kapat’ komutu vererek. Beta sürecinde özelliğin verilen komutla telefonu çabucak kapatıp kapatmayacağı ya da etkileşim için Android güç menüsünü açıp açmayacağı net değil. Ayrıyeten özelliğin Android 12‘ye yahut Google Pixel telefonlara özel olup olmayacağı belirli değil.

Bununla birlikte Google, kelam konusu test programını istekli olarak kullanmak isteyenlere sunuyor. Siz de bu test sürümünü denemek istiyorsanız buraya tıklayabilirsiniz.

Tags: Android, google, Güç, İçi̇n, Telefonu Categories: Mobil
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts