Google Fotoğraflar için beklenen güncelleme!

Mayıs 25, 2021 0

Günümüzde epey tanınan olarak kullanılan Google Fotoğraflar uygulaması, 1 Haziran tarihinden itibaren fiyatsız yedekleme özelliğini devre dışı bırakacak ve yerine fiyatlı abonelik sistemini getirecek. Bu siyaset değişikliği geçen yıldan beri gündemde ve Google, kullanıcıların hazır olması için uzun vakittir bildirimler yolluyordu. Artık de şirket, güncelleme tarihi öncesi çok değerli bir uygulamaya çok kıymetli bir araç ekledi.

Yeni siyaset değişikliğini piyasaya sürmeye hazırlanan Google, kullanıcıların işini kolaylaştırmak gayesiyle Google Fotoğraflar uygulamasına bir kadro araçlar ekledi.

Google Fotoğraflar, geçiş öncesinde kullanıcılara kolaylık sağlayacak

1 Haziran’dan sonra Google’ın fiyatsız yedekleme özelliği bitecek. Ne yazık ki kullanıcılar yeni fotoğraflarını kendileri için tanımlanan 15 GB’lık kota sonu içerisinde yedekleyebilecek. Şirketin yaptığı açıklamalara nazaran eski belgeleriniz bundan etkilenmeyecek. Yani 1 Haziran’dan evvel yüklediğiniz evraklarınızı silmenize gerek yok. Fakat bu tarihten sonra yapılan bütün yedeklemeler kotanızda azalmaya sebep olacak.

Bu yeni politikayı devreye sokmadan evvel Google, kullanıcıları için kolaylık sağlayacak yeni araçlar ekledi. Bugün uygulama için güncelleme yayınlayan şirket; geçişi kolaylaştırmak için kullanıcıların depolama alanlarını yönetmeye imkan tanıyan yeni bir aracı piyasaya sürdü.

Google Fotoğraflar uygulamasına getirilen bu araç, kullanıcıların depolama alanını kaplayan yahut istenmeyen medyaların temizlenmesine imkan tanıyor. Örneğin büyük evrakları yahut bulanık fotoğraflarınızı bu araç sayesinde tespit edip silebilirsiniz.

Bu aracın en değerli avantajı ise; temizleme sürecine dahil etmek istemediğiniz evrakları görüntülemenize ve seçmenize imkan tanımasıdır. Yalnızca bu kadarıyla da bitmiyor. Şirket tıpkı vakitte depolama sonunuza ulaşmadan evvel ne kadar vaktiniz kaldığını da tekrar farklı bir aracıyla bildiriyor. Google’a nazaran fiyatsız 15 GB kota seçeneğiniz, en fazla üç yıla kadar Yüksek Kalitede fotoğraflarınızı depolayabilecek.

Tags: araç, google, Kullanıcılar, uygulama, yeni Categories: Mobil
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts