Google Pixel 6’nın özellikleri aşikâr oldu

Mayıs 24, 2021 0

Google, tanınan Pixel serisinin yeni modellerini tanıtmaya hazırlanıyor. Merakla beklenen telefonların çıkış tarihi yaklaştıkça, yeni bilgiler de gelmeye devam ediyor. Google Pixel 6 ve 6 Pro halinde iki aygıt tanıtmaya hazırlanan şirket, sızıntıların önüne geçemiyor.

Son olarak Pixel 6 Pro’nun görsellerinin sızmasıyla gündeme gelen telefonun teknik özellikleri ortaya çıktı. Mobile Tech‘e konuşan bir kaynağın verdiği bilgiye nazaran, telefonun işlemcisi ve ekran tazeleme suratı muhakkak oldu.

Google Pixel 6 ve Pixel 6 Pro, modelleriyle karşımıza çıkmaya hazırlanan Google’ın Pro modeli için daha fazla bilgi sızdırıldı. İşte ayrıntılar

Google Pixel 6 

Geçtiğimiz yıl Pixel 5 modelinde Qualcomm’un orta düzey CPU‘su Snapdragon 765G’i tercih eden şirket, pek çok kullanıcıyı hayal kırıklığına uğratmıştı. Bilhassa telefonun fiyatı düşünüldüğünde hayli yetersiz kalan bu işlemci, kamera performansına karşın rakiplerinin gerisinde kaldı. 

Bu yıl bunun değişeceğinin sinyallerini veren şirket, kısa müddet evvel Whitechapel isimli bir işlemcinin geliştirildiğini doğruladı. Ne olacağı merakla beklenen işlemci, gelen bilgilere nazaran yeniden beklentileri karşılamayacak. Lakin bu işlemcinin güçsüz olacağı manasına gelmiyor. 

Açıklamaya nazaran şirket bu yılki modellerinde Qualcomm 865 ve 888‘in ortasına konumlandırılan Snapdragon 870 CPU kullanıyor. 7 nm üretim teknoloji ile geliştirilen bu işlemci, 3.2 GHz CPU frekansı ve Adreno 650 grafik süreç ünitesiyle dikkat çekiyor. 

Bir diğer sızan özellik ise telefonun kullanacağı ekran özelliklerini gözler önüne seriyor. Buna nazaran telefon bu yıl birinci kez 120Hz tazeleme suratı kullanan ekran ile gelecek.  Şimdi başka özellikleri belirli olmayan telefonun, kısa mühlet içerisinde tanıtılması bekleniyor. 

Tags: Özelli̇k, Süreç Categories: Mobil
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts