Haziran Ayında ‘En Çok Kazanan’ Taşınabilir Oyunlar Açıklandı

Temmuz 12, 2021 0

Taşınabilir oyun dünyası giderek büyürken, bölümden kazanılan para da her geçen gün biraz daha artıyor. Bu bahisle ilgili yeni bir araştırma yapan Sensor Tower ise haziran ayında en çok kazanan taşınabilir oyunların hangilerini olduğunu ortaya çıkardı. Bugün pek çok kişinin bildiği bu oyunlar, haziran ayında en çok kazananlar ortasına girmiş üzere görünüyor.

Sensor Tower tarafından yapılan araştırmaya nazaran dünya genelinde haziran ayının en çok kazanan oyunu, Tencent’in piyasaya sürdüğü “Honor of Kings” oldu. Bu oyun, sadece geçtiğimiz ay 277 milyon dolar civarında para kazandı. Honor of Kings, haziran ayında elde ettiği çıkarın yüzde 95,6’sını Çin’den, yüzde 2’sini ise Tayvan’dan karşıladı.

Haziran ayının en çok hasılat yapan taşınabilir oyunları

Sensor Tower’ın araştırmasına App Store ve Google Play Store’un toplamı kapsamında baktığımızda, Honor of Kings’i takip eden oyunların PUBG Mobile, Ni No Kuni: Cross Worlds, Roblox, Candy Crush Saga, Coin Master, Uma Musume Pretty Derby, Garena Free Fire, Pokemon GO ve Genshin Impact olduğunu görüyoruz. İşletim sistemlerine nazaran haziran ayında en çok hasılatı yapan oyunlar ise şöyle;

App Store’da haziran ayının en çok kazanan oyunu Honor of Kings oldu. Bu oyunu PUBG Mobile, Roblox, Genshin Impact, Uma Musume Pretty Derby, Fantasy Westward Journey, Ni No Kuni: Cross Worlds, Mole’s World, Three Kingdoms Tactics ve Rise of Kingdoms takip etti. Google Play Store’daki datalara nazaran Garena Free Fire, Coin Master, Ni No Kuni: Cross Worlds, Candy Crush Saga, Lineage M, Pokemon GO, PUBG Mobile, Roblox, Uma Musume Pretty Derby ve Fate/Grand Order, haziran ayının en çok kazanan taşınabilir oyunları oldu.

Tags: Hazi̇ran, mobil, oyun Categories: Oyunlar
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts