Horizon Forbidden West oynanış görüntüsü yayımlandı

Mayıs 28, 2021 0


Sony’nin 2017 yılında PS4 konsoluna özel olarak piyasaya sürdüğü Horizon Zero Down, oyunseverlerden tam puan almayı başardı. Kısa müddette önemli satış sayılarına ulaşan görüntü oyunu, hayranlarının ağır ilgisinin üzerine 3 yıl sonra PC platformu için de çıkış yaptı.

Öte yandan, serinin merakla beklenen ikinci oyunu Horizon Forbidden West ile ilgili yeni ayrıntılar ortaya çıkmaya başladı. Dün gece düzenlenen State of Play etkinliğinde paylaşılan bir oynanış görüntüsü, oyunseverleri mest etmeyi başardı.

14 dakikalık oynanış görüntüsü grafikleri ile dikkat çekiyor

Yayımlanan oynanış görüntüsü üst seviye grafikleri ile dikkat çekiyor. Oyunda denetim ettiğimiz Aloy karakterini ile kıyamet sonrası hoş bir kıyı yerleşiminde dev hayvan gibisi makinelere ve kimi insan düşmanlarına karşı savaşırken görüyoruz.

Horizon Forbidden West’in oynanış görüntüsünde gözümüze çarpan birinci ayrıntı dövüş mekanikleri olmuş. Birinci oyuna nazaran güzelleştirilen dövüş mekanikleri, oyunculara eğlenceli anlar yaşatacak. Başka yandan, Aloy karakterinin kullandığı dalış maskesi ve yelken kanatı üzere araçlarda oyuna eklenen yeniliklerden kimileri.

Serinin birinci oyunu Horizon Zero Down’da olduğu üzere, bu oyunda da hem insan hem de makine düşmanlarınıza karşı fazlaca ok atma imkanınız olacak. PS5 konsolu üzerinden yayımlanan oynanış görüntüsü, gerçekçi grafikleri ile kısa müddette gündem olmayı başardı. Bunun dışında oyunun PS4 konsolu için de çıkış yapacağını belirtelim.

Merakla beklenen Horizon Forbidden West’in ne vakit çıkış yapacağı ise şu an için net değil. Lakin, daha evvel oyunun geliştirici firması Guerrilla’nın 2021 yılında oyunu çıkarmayı hedeflediğini söylediğini de hatırlatalım. Bu nedenle oyunun 2021 yılının sonlarına hakikat, en geç 2022 yılında piyasaya sürüleceğini söyleyebiliriz.

Tags: Hori̇zon, İle, Oyunu Categories: Oyunlar
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts