Hoşlananlarına Üzücü Haber: Half-Life 3 Uzun Bir zaman Daha Gelmeyecek Gibi Duruyor

Hoşlananlarına Üzücü Haber: Half-Life 3 Uzun Bir zaman Daha Gelmeyecek Gibi Duruyor

Aralık 2, 2021 0

İnternette gezen bazı raporlar ve söylentilere karşın, Half-Life 3 hala daha etkin olarak geliştirilme düzeyinde değil gibi duruyor. Diğer bir yandan Valve’nin, Steam Deck’in neler yapabileceğini göstermek ismine en iyi biçimde planlanmış bir RTS/FPS iş birliği de dahil olmak üzere başka Half-Life projelerini geliştirme düzeyinde olduğu söyleniyor. 

Valve’nin geliştirilmekte olduğu söylenen muhtelif projeleri ayrıntılandıran YouTube kanalında yeni bir video yayınlayan Valve News Network’un yaratıcısı Tyler McVicker‘in paylaştığı detaylardan en garibi ise; Half-Life’a dair kulağa pek de ‘umut vaad edici’ gelmeyen haberlerin yanı gizeme “nostalji şenliği” olarak belirlenen Citadel kod isimli bir FPS/RTS kooperatif reyin projesi gibi duruyor. 

Görünürde bir zaman daha Half-Life 3 yok

Half-Life 3

Diğer pek çok projeden değişik olarak Citadel, hala geliştirme düzeyinde gibi görünüyor ve McVicker, oyunu görmemizin önümüzdeki bir buçuk ila iki sene içinde reelleşeceğini varsayım ediyor. Ancak görünen o ki aynı şeyi etkin geliştirme düzeyinde görünmeyen Half-Life 3 için söylemek pek de olası değil. McVicker, “Valve’de rastgele bir ananesel fare ve klavye FPS’si asıllaşmıyor” ifadelerini kullanıyor. 

Buna ek olara McVicker, Half-Life: Alyx’in VR tabanlı devamı gibi görünen “HLX”den de bahsediyor. 2021 süresince bilgi madenlerinde ortaya çıkan ancak görünüşe göre yalnızca “mekanik test safhalarında” olan reyin için McVicker, oyunun Valve’de “PC’deki VR platformuyla alakalı artan bir hayal kırıklığı” olduğunu ve giderek daha az insanın bu teçhizat tabanı üzerinde çalıştığını kaydoluyor. 

Half-Life: Alyx’in çok fazla hoşlanıldığını ve netlikle bir devam oyunu ya da Half-Life 3 için ihtimallere kapı araladığını düşündüğümüzde bunları dinlemek son derece büyük bir hayal kırıklığı. Yine de, McVicker’ın da belirttiği üzere burada söylenen her şeyin onaylanana kadar yalnızca bir dedikodudan ibaret olduğunu unutmamak ve bu nedenle de mevzuya dair her şeye sağlık ölçüde kuşkuyla yanaşmak en manalısı olacaktır. Merak edenleriniz olursa videoyu alttan izleyebilir:

Tags: Half-Life 3 Uzun Bir süre Daha Gelmeyecek Gibi Duruyor Categories: Oyun
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ